Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistor Mani - напреднал
LazarGanev написа:
maistor Mani написа:
LazarGanev написа:
Е, за да го свалиш трябва да разкачаш фреона. Закарай до него маркуч с подходящи накрайници и го промий под налягане
Защо да разкачам фреона, ако успея да закарам до него маркуч и да го промия,нали за водата са други изходи
Да де, и аз това казвам, да не го сваляш

Ще пробвам :-D
maistor Mani - напреднал
maistor Mani написа:
Морозов написа:
Нищо не раскачаи,колега нали филтъра е чист.Намали градусите на дистанционто на 19С и вентилатора на 2скорост...
В момента е на 22 и на 3 скорост,сега ще го намаля
След като го намали изцяло изтина единия краен радиатор изцяло изтина ,а някои поизтинаха отдолу,така че пак го увеличих и помпата на 4 и ги затопли. Къде ли е проблема,дали не е запушен филтъра или ТО незнам! :?
шоп - майстор
maistor Mani написа:
Къде ли е проблема,дали не е запушен филтъра или ТО незнам! :?
Започни от проверка на по-лесното.

Предполагам преди и след филтъра имаш кранове. Затвори ги и почисти филтъра.

Ако това не помогне премини към по-сложната проверка: пластинчатият топлообменник.
Морозов - специалист
maistor Mani написа:
Zoro5 написа:
maistor Mani написа:
не е топло по-скоро...
Какво значи "по-скоро"? Дал си няколко хилядарки за ТП и радиатори , и не са ти останали 5 лева за термометър? Отиди си купи 10 термометъра за по левче и ги наслагай по всички стаи + един отвън . Сложи и едно електромерче на ТП да се види дали работи в режим и колко харчи. Това "топло, студено, много, малко" е твърде относително. Измервания трябват, не предположения. Така като действаш насляпо, рискуваш да хвърлиш пари в грешна посока.
Начертай и една схема на стаите с парното , какви елементи си вложил, дължина на тръби и т.н. и я пусни тука. Сега как да отгатнат хората какво точно си сътворил?
Помогни си сам за да ти помогнат и другите!
Сега ще бъда по-конкретен. Ако оклоко 14-16 в едната стая и 18 в другите две ,а в четвъртата е спрян радиатора ,а 3 -те конвектора са спряни от началото на януари ,защото когато ги включа и тях духат студено ,ако това е топло за мен не е.ТП си има всички индикатори за моментен разход градуси и т.н.които следя. От януари до момента работят и 2 климатика нон стоп уж да помагат ,но уви системата не успява да връща вода около 39-40. Моята идея с тази тема беше да ме посъветвате по скоро дали не съм допуснал някаква сериозна грешка с изграждането на водната инсталация-която е 2 отделни кръга и радиаторите и конвекторите са навързани последователно
Имаш ли вариант за свързване на радиаторите тип "звезда" или там как му казват.Имам чувстото че така радиаторите се товарят взаимно
maistor Mani - напреднал
Не знам какво значи свьрзване звезда :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Морозов написа:
Имам чувстото че така радиаторите се товарят взаимно
Не се доверявай на чувствата си, заблуждават те! :cool:
Zoro5 - специалист
Преди като чисти филтрите имаше ли много боклуци? Дори и да си ги чистил наскоро, пак може да се запушат - понякога се отлюспват нови порции и идват на талази. Помпата дали е наред? Имаш ли манометър на водата?
maistor Mani - напреднал
Zoro5 написа:
Преди като чисти филтрите имаше ли много боклуци? Дори и да си ги чистил наскоро, пак може да се запушат - понякога се отлюспват нови порции и идват на талази. Помпата дали е наред? Имаш ли манометър на водата?
Да имаше доста мизерийка и дори мисля,чче беше запушен,как да разбера дали е наред помпата-вьртиИмам манометьр приблизительно на1,5 атмосфери е
Zoro5 - специалист
Оттук нататък остава да тестваш всеки елемент (или групи) като ги разкачаш. Почни от най-лесните. Ако може да направиш байпас на цялото парно с някакви тръби и водомер/дебитомер за да виждаш какво става.
Евентулно някъде да има необезвъздушен участък ...
Морозов - специалист
maistor Mani написа:
Не знам какво значи свьрзване звезда :?
Звезда, му викат руснаците, а иначе казано от топлият колектор до всеки радиатор, а после по обратният път до студеният колектор , а що се отнася до пишещите колеги във този форум, има разбирачи от пелетрон и пелетни горелки, има такива които наричаха ТП на Емо "това нема как да стане" но след време почнаха да разбират в форума говориме и от Ванко и от Емо, Чаро и да не се обидят няко който пропусна, аз ти го казвам като човек отопляващ се от 4г.с тази самоделка...Термопмпата няма нищо общо с пелтните котли и горелки :rolleyes:М/у другото една Самоделка Пелетрон с сечение80/120мм.при - 10С държи водата в Вйадруса 29,5Кw 55C, РАЗХОД 30Кг за 24ч. НАЗДАРОВИЕ.. :drinkers:

Тема "Изграждане на водната инсталация на парно от термопомпа от климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: