• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nobreak - специалист
Здравейте. Имам следната ситуация в къщи. Хол 16 м2 и преходна (минава се през хола) спалня 13 м3. Хола е вътрешен и единствената му външна стена е към терасата, като към нея имам ПВЦ дограма с к-стъкло и терасата и тя е с ПВЦ дограма и нейната външна стена е с гипсокартон. Спалнята е с една външна стена с външна изолация 7 см и ПВЦ дограма, другите стени са вътрешни. До сега ги отоплявах и охлаждах с един климатик 12-ка неинверторен Електролукс на около 9 години. Дори и в студения януари, когато падаха температурите до -20 градуса, климатика поддържаше 23 градуса в хола и 21 градуса в спалнята - без да е спиран, въпреки че го дават да работи оптимално до -5 градуса (не знам каква душа извади :) ). Миналата зима си развалих парното, защото правих ремонт на банята, а котлето беше в нея (правено през соца). Та довършихме зимата на климатици, а и тази зима пак на климатици и ни хареса мързела покрай тях ако мога така да се изразя :) Мислех да сложа и в този апартамент камина на пелети, но поради ограниченото място (апатрамента е 60 м2) единствено мога да я сложа е в хола, което изобщо не ми допада, пък и разхода за пелети и чистенето на ревизии.... Както и да е.....Реших да си взема един по хубав климатик, който да замести този в хола (знам, че някой ще каже, че принципа е климатик във всяка стая) и да топли хола и спалнята. Та заглеждам се по тези модели:
1. http://www.antonovclima.com/klimatik-mi ... hz-zubadan Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VEHZ ZUBADAN
2. http://www.antonovclima.com/klimatik-to ... uzumi-plus Toshiba RAS-B18N3KV2-E / RAS-18N3AV2-E - NEW Suzumi+
3. http://www.antonovclima.com/klimatik-fu ... arna-sofia Fujitsu General ASYG12LTCA / AOYG12LTC

Дайте малко акъл, дори и не толкова като модели, а като марка - коя е по напред с материала :)....Възможно ли е този Fujitsu да успява да отоплява 40 м2? Всъщност не мога да разбера, гледам климатици с еднаква мощност и коефициенти то различни марки има дават различна квадратура за отопление.....
krasi92 - майстор
Бих заложил на Японското
nobreak - специалист
krasi92 написа:
Бих заложил на Японското
В смисъл? Те не са ли всички японски марки или имаш в предвид да се произвежда в Япония?
krasi92 - майстор
Другите два пише че са от Тайланд.
GalinBelos - специалист
Щом досега си се отоплявал с една 12-ка конвенционал , всеки от тия трите ще ти свърши работа . Имай предвид че Тошибата е доста по-мощен климатик от другите два , но и харчи повече ток от тях . Аз бих заложил или на Мицубишито или Фуджитсото . От тези двата Мицуто е по-новия и уж по-технологичния климатик , но и е по-скъп . Въпрос на личен избор . Никой от трите климатика не е произведен в Япония , каквото и да ти твърдят разни продавачи.
crez - майстор
Според мен като нямаш място,значително по-евтино(пресметнато във времето) ще е това: Избягваш дихателните смущения от климатика,редовното чистене и смяна на филтри.Върл противник съм на климатиците,това е жива болестhttp://www.ecotermal-bg.com/index.php?m ... 7&prodid=1
preslav - майстор
GalinBelos написа:
Щом досега си се отоплявал с една 12-ка конвенционал , всеки от тия трите ще ти свърши работа . Имай предвид че Тошибата е доста по-мощен климатик от другите два , но и харчи повече ток от тях . Аз бих заложил или на Мицубишито или Фуджитсото . От тези двата Мицуто е по-новия и уж по-технологичния климатик , но и е по-скъп . Въпрос на личен избор . Никой от трите климатика не е произведен в Япония , каквото и да ти твърдят разни продавачи.
Хай ся - много се дразня на изказвания от рода, че мощният инвертор харчи повече. На инвертора това му е задачата да вкарва толкова топло, колкото е нужно, а от това се определя консумацията. Не съм гледал конкретните модели, няма и да ги погледна - Тошиба имам и съм адски доволен, Мицубиши казват, че са също много добри, но от Хевито, а не Електрика.
С две думи, слагай Тошиба и споменавай - няма значение дали е с добро или лошо!
Потребител съм, но имам и база за сравнение - може да е просто съвпадък, но имам и Електролукса - пълна кочина е, а щом той се е справял значи Тошибата ще шиба яко!
Принципно се кефя на добре измислени неща.
nobreak - специалист
preslav написа:
GalinBelos написа:
Щом досега си се отоплявал с една 12-ка конвенционал , всеки от тия трите ще ти свърши работа . Имай предвид че Тошибата е доста по-мощен климатик от другите два , но и харчи повече ток от тях . Аз бих заложил или на Мицубишито или Фуджитсото . От тези двата Мицуто е по-новия и уж по-технологичния климатик , но и е по-скъп . Въпрос на личен избор . Никой от трите климатика не е произведен в Япония , каквото и да ти твърдят разни продавачи.
Хай ся - много се дразня на изказвания от рода, че мощният инвертор харчи повече. На инвертора това му е задачата да вкарва толкова топло, колкото е нужно, а от това се определя консумацията. Не съм гледал конкретните модели, няма и да ги погледна - Тошиба имам и съм адски доволен, Мицубиши казват, че са също много добри, но от Хевито, а не Електрика.
С две думи, слагай Тошиба и споменавай - няма значение дали е с добро или лошо!
Потребител съм, но имам и база за сравнение - може да е просто съвпадък, но имам и Електролукса - пълна кочина е, а щом той се е справял значи Тошибата ще шиба яко!
Принципно се кефя на добре измислени неща.
Той електролукса се справя (незнайно как), но съм го сложил на 29 градуса и спира само да размразява, и пак почва....общо взето бачка на предела...даже и извън :)
GalinBelos - специалист
Preslave , преди да ги пишеш тия глупости , погледна ли спецификациите на тая Тошиба или просто си пишеш от скука ? Тая тошиба има номинал на отопление 5.8 kW . Това е климатик от класа на Daikin FTX50GV ! И ти го съветваш да монтира тоя змей в 16 кв. м. хол ? Тая Тошиба има консумация при номинална мощност 1.5 kW . Колко ще и е минимума според теб ? Почти съм сигурен че няма да е по-малко от 0.7 kW . Мицуто и фуджака за справка консумират по 0.8-0.9 в номинален режим .
preslav - майстор
GalinBelos написа:
Preslave , преди да ги пишеш тия глупости , погледна ли спецификациите на тая Тошиба или просто си пишеш от скука ? Тая тошиба има номинал на отопление 5.8 kW . Това е климатик от класа на Daikin FTX50GV ! И ти го съветваш да монтира тоя змей в 16 кв. м. хол ? Тая Тошиба има консумация при номинална мощност 1.5 kW . Колко ще и е минимума според теб ? Почти съм сигурен че няма да е по-малко от 0.7 kW . Мицуто и фуджака за справка консумират по 0.8-0.9 в номинален режим .
Алооо нека си мерим приказките!!!
Ти като дрънкаш погледна ли това https://www.bittel.bg/en/p/toshiba/inve ... 8-n3-av2-e
Колко според теб са 0.14 kW???
Знаеш ли, че съм го виждал с очите си, а не само да разлайвам кучетата???
Е не 140 Вата, ама 250 съм виждал.
Да си имаме уваженията и да не ме дърпаш за езика!
Ето още малко данни за "ламята" на 140 киловата - https://www.pazaruvaj.com/klimatici-c31 ... /#opisanie
Този път е на българский, че някои хора на ингилишки не вдяват!
Последна промяна от preslav на ср фев 15, 2017 5:17 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос отопление с климатици" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: