Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,

Тъй като вече реших и аз да мина на пелети имам нужда от малко помощ.

1. Котела с който разполагам е Viadrus U22D 30Kw 6 секционен. - имам вече 3 броя прави и 1 брой крива плоча за преустройството му
2. Отоплявам 2 етажа (100 Al глидера + 2 лири) с перфектна изолация и сменена дограма (в северната спалня дори и при -20 не вклювам радиатора изобщо и вътре държи 22 градуса).

За момента не смятам да го вдигам на кутия защото е много работа. Там където се намира е колкото една тоалетна. :)
Тъй като има много видове горелки молбата ми е да препоръчате някоя без да правим реклама разбира се. :)

Аз съм се спрял на следните:

Модулираща тубусна горелка за пелети с пълно механично самопочистване серия „GreenEcoTherm GP xx R tsc”
(каква й е разликата)

Пелетна горелка GP xx sc V генерация с напълно автоматизирано механично самопочистване

Пелетна тубусна горелка BISOLID 35 R tsc

Грейко RB 30 може би.

За този котел колко Kw трябва да е горелката

Благодаря Ви и извинявайте ако нещо съм объркал в правилата на форума - за пръв път пиша :roll:
naskov - майстор
Не си писал колко квадратни метра отопляваш или каква температура на водата върви по радиаторите, но по броя на глидерите мога да кажа, че повече от 20квт горелка не ти трябва. Всички марки, които си споменал са хубав избор.
filmatoplo - майстор
И двата вида GP съм монтирал ,по малко ядове за сега има с GP R sc , вземи си една такава 25 ца и си гледай кефа .Обаче да не вземеш модел Бисолид .
2 етажа по 80 кв. като забравих да спомена, че къщата е залепена до друга и това има голямо значение от 3 страни я духа вятъра :-D
Втория етаж е и с вътрешна изолация(от нея според мен в северната спалня е толкова топло). Досега зимата съм я изкарвал с 10 куб. дъбови дърва и има няма 1 тон въглища. Котела не е вдигал повече от 60 градуса. Това което най ме учудва е че след смяна на радиаторите от чугунени с алуминиеви след има няма час горене на котела - ако нагоре праща 60 градуса вода и връщащата също е 60 градуса без да съм слагал разни вентили и т.н. Затова си мисля че на пелети ще е горе долу сносно. Искрено се надявам макс 6 тона щото иначе май се обезмисля инвестицията.

Не ротационната а тази която се води V генерация така ли?
filmatoplo - майстор
За ротационната говорех ,но и с подвижната скара става .Понеже наблюдавам и двете ,по малък разход дава ротационната ,но това естествено зависи от топлозагубите.Виж ги на живо и си прецени.
И аз се чудя каква горелка и дали да преработвам турския си котел или да взема по-нататък направо комплект :? . По темата ... нещо с което ме спечелиха тубусните горелки е това, че може (ако котела го позволява) да гориш дърва и пелети едновременно защото тубуса е вънка от котела (за разлика от greyko, GP4 и много други). Доколкото разбрах BISOLID AUTOMAT е такъв котел (основно пелети, допълнително дърва или чипс и едновременно). Има ли други котли, които да могат да горят пелети и дърва едновременно?
filmatoplo написа:
И двата вида GP съм монтирал ,по малко ядове за сега има с GP R sc , вземи си една такава 25 ца и си гледай кефа .Обаче да не вземеш модел Бисолид .
Защо да отбягваме Бисолида?
filmatoplo - майстор
Управлението на Бисолид не е хубаво .Все пак е за хора така че може да свикнеш с някой неудобство което някога би създало управлението .
Makro - напреднал
И с Bisolid няма да има проблем !
Имат и нова тубусна , която може да гори и слънчогледови пелети с високо КПД и дървесни като се смени тубуса
filmatoplo - майстор
Колега обясни по подробно около устройството на тази горелка как гори слънчогледови пелети ,по какво се различава от тази за дървесни .

Тема "Избор на горелка за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: