Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Georgi.Georgiev - помощник
Здравейте имам vissman vitopend 100 24kw sс 48 ребра h500 плюс лира за управление имам honeywell cm 67 идва пролетта техник имах проблем със температурния му датчик и тогава той ми намали максималната мощност със машина след като изчисли радиаторната мощност. И въпросът ми е: моят котел има ли модулация защото когато настроя температурата на радиаторите на 60гр. достигне ли я и изключва от защитата моментално без да намали пламъка ако направя на максимална достига 65 и пак изключва.
ESPACE - майстор
С тези 48 глидера плюс лира твоята инсталирана мощност при 80 градуса на водата е по малка от минималната на котела, която е 10kW. Та ако техника е намалил мощността спрямо нея то значи е ограничил котела да работи само на минимална мощност. Затова и пламъка не ти се променя. И 65 градуса е твърде ниска температура за максимална на този котел. Трябва да е поне 80 когато завъртиш врътката на макс.
LazarGanev - "Велик майстор"
+1.
Ако имаш 100 глидера щеше да усетиш модулацията на твоя котел, сега той работи винаги на минимум, няма накъде да модулира. Много е голям за твоята инсталация.
m.eit - специалист
В този случай помага само буферен съд,стига да има къде да го наместиш.Виж темата viewtopic.php?f=10&t=43892 Със сигурност ще доведе до сериозно намаляване сметката за газ.Защото ще разреди циклите палене ,гасене на котела.Всъщност котела ти е кондензен и може да се замислиш да увеличиш ребрата и да го експлоатираш във най-икономичният му режим който е 40-45 градуса,при покачване температурата на водата над 45 градуса започва да си работи като най-обикновен газов котел без никакви ползи от това че е кондензен. :weedman:
ESPACE - майстор
Кондензен, ама друг път.
Ако сложи буфер и не му паднат сметките, ще му платиш ли инвестицията? Абе откъде ви хрумват такива глупости. По важно за него е да се разбере защо котела не вдига над 65 градуса.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, той не е казал, че не може да вдигне повече от 65*, а само че изгасва на голкото го ограниш без да модулира.
Georgi.Georgiev - помощник
Колеги котела ми е двуконтурен и не е кондензен а си е обикновен с двете врътки отпред. На максимално достига 65гр. и изгасва знам че радиаторите са ми малко на лято ще правя ремонт и ще се добавят ребра още 35-40.
ESPACE - майстор
LazarGanev написа:
Не, той не е казал, че не може да вдигне повече от 65*, а само че изгасва на голкото го ограниш без да модулира.
Каза го още в първия пост, сега го потвърди. Съвсем друг е въпроса колко вярно му показва термометъра.
naskov - майстор
Georgi.Georgiev написа:
когато настроя температурата на радиаторите на 60гр. достигне ли я и изключва от защитата моментално без да намали пламъка ако направя на максимална достига 65 и пак изключва.
Три пъти чета първия пост и разбирам това, което е разбрал и LAZAR GANEV
ESPACE - майстор
Какво толкова неясно е казал? Слага врътката на макс, а котела изключва на 65 градуса-не вдига повече. А трябва.

Тема "Прочутата модулация на газов котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: