• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Върти ли се горната част на главата автоматично .
maistora1965 - специалист
пет юни 15, 2018 9:55 amfilmatoplo написа:
Върти ли се горната част на главата автоматично .
Не но в момента се чудя как може да стане.
maistora1965 - специалист
Някой може ли да ми каже колко е оптималното разстояние между ретортата и отражателя или няма много голямо значение.
filmatoplo - майстор
:) Изгледай 20-30 клипа по въпроса в ютуб .
Валтер Желязков - специалист
При мен е на 15 см., котела е фабричен.
ridik - специалист
Здравейте, след 12 години отопление с котел DEMIR DOKUM реших да го обзаведа с универсална ретортна горелка.Котела е по табела 58Кв и ме интересува каква е оптималната горелка за тази мощност. Отопляемата площ ми е 250кв.м разгъната плюс два бойлера към нея.Може да ви смути мощността на котела спрямо отопляемта площ,но навремето взимах котела с цел да отоплявам и оранжерия, но така и не се стигна до нея.Въпроса ми е , каква мощност и производител да избера.Ще кажете може би - мани го тоз котел, но котела не ми е правил никакви проблеми в добро състояние е и смятам ,че има още хляб в него, и защо да давам още 1500-2500лв,ако може да се преработи.
пет авг 17, 2018 4:32 pmridik написа:
Здравейте, след 12 години отопление с котел DEMIR DOKUM реших да го обзаведа с универсална ретортна горелка.Котела е по табела 58Кв и ме интересува каква е оптималната горелка за тази мощност. Отопляемата площ ми е 250кв.м разгъната плюс два бойлера към нея.Може да ви смути мощността на котела спрямо отопляемта площ,но навремето взимах котела с цел да отоплявам и оранжерия, но така и не се стигна до нея.Въпроса ми е , каква мощност и производител да избера.Ще кажете може би - мани го тоз котел, но котела не ми е правил никакви проблеми в добро състояние е и смятам ,че има още хляб в него, и защо да давам още 1500-2500лв,ако може да се преработи.
Пиши на Шоп едно ЛС, с въпрос за цена по тоа въпрос!
шоп - майстор
Без да се знаят топлозагубите и разхода на БГВ е трудно да се каже.
Котела е идеален топлообменник с тези 58Кв

Другото нещо, което трябва да се знае е, какво гориво ще се гори.
Едно е донбаски въглища, друго е дървесен чипс и или пернишки въглища.

При мен са малко над 200м2 и горелката е 35 киловата.
Хубавото на тези горелки е, че могат да работят от 0 до макс ( 35 при мен)
Буквално горелката може като свещ да мъждука. Това обаче с въглища. С пелети не е точно така.
ridik - специалист
пет авг 17, 2018 5:52 pmшоп написа:
Без да се знаят топлозагубите и разхода на БГВ е трудно да се каже.
Котела е идеален топлообменник с тези 58Кв

Другото нещо, което трябва да се знае е, какво гориво ще се гори.
Едно е донбаски въглища, друго е дървесен чипс и или пернишки въглища.

При мен са малко над 200м2 и горелката е 35 киловата.
Хубавото на тези горелки е, че могат да работят от 0 до макс ( 35 при мен)
Буквално горелката може като свещ да мъждука. Това обаче с въглища. С пелети не е точно така.
Мисля да горя донбас,ще е малко трудно със ситната фракция,може би ще направя трошачка.Имам и някаква опция за костилки.В града има преработвател на сливи и продава.Засега не мисля за пелети понеже не знам близко някой със слънчогледови,за другите цената не предполага ретортна горелка.Къщата е с алуминиева дограма с термомост и обикновен стъклопакет. Първия етаж е изолиран с 5см фибран , а втория с 5см каменна вата.
ridik - специалист
Забравих да спомена ,че системата на парното е отворен тип, ако има някакво значение.Изработката на кутията за под котела не е проблем за мен.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: