• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
filmatoplo написа:
Ура запалих котела работи добре за модела вентилатора само е диста силен дори на 1,хвърля малко горящи пелети в пепелника .Другото е 6
Филме, това си е турски стокер за въглища, затова вентилатора е такъв. Вентилатора няма ли механичен въртящ се шибър за да му намалиш още въздуха?
filmatoplo - майстор
Това направих ,притворих клапата но пак е силен ,ами баси и Вентилатора 225 вата :) .Виждал съм управление с реостат но това няма . Важното е че навсякъде затопли ,царска къща супер лукс - полилеите с музика чак .Днеска ще мина за оглед как е стоплило Подовото ,вчера до към 19 пода се усещаше , радиаторите с термоглавите Херц са ок ,бойлера 300 л си загря на 60 гр бързо . Температурата на димните газове е висока ,но с този вентилатор за сега няма как да спадне.Нагласих котела на 65 гр ,като влезе в режим ги достига и спира ,спада до 60 гр и пак тръгва ,за 10 минути пак набира 65 гр и спира .Подава 10 сек през интервал от 80 секунди.
шоп - майстор
225 вата!
Сериозен вентилатор. Филме, котела с каква мощност е?
phantom_ - специалист
шоп написа:
225 вата!
Сериозен вентилатор. Филме, котела с каква мощност е?
Твоя вентилатор колко вата е на Екоенергията?Че и аз сякаш трябва да взема някакъв стоков..
filmatoplo - майстор
Котела е 50 киловата ,но според мен е много голям ,все съм виждал вентилатори на други котли и горелки но такава мощност не съм срещал . Например при горелка Бурнит 70 киловата Вентилатора е 50 вата ,при Бурнит 90 киловата вента е 80 вата .Не им помня дебита но видимо не са толкова мощни сравнени с турския . Пелетите не успяват да направят пламък а седят силно нажежени .
шоп - майстор
phantom_ написа:

Твоя вентилатор колко вата е на Екоенергията?Че и аз сякаш трябва да взема някакъв стоков..
35-40 вата по спомен
в тази тема колегата lz2skt бе посочил моделите WPA-117 и 120
filmatoplo - майстор
Позатворих малко клапата да се намали дебита ,туй ще му е .На Вентилатора пише 600 м3 / h за мен супер излишно голям .Мотора на редактора е 750 вата .Инак подовото беше затоплило равномерно целия под на приземния етаж ,като влезеш и се усеща топлина 800 метра тръба за 110 квадрата .Със въглища не знам колко въздух трябва да горят ,но при пелетите не е необходимо толкова много.Човека си поръча по малък вентилатор - 200 м3/ h.дано да стане без бой . :lol: Разгадах и електрониката на управлението - тъпо направено особено регулацията на Вентилатора .
filmatoplo - майстор
Днес смених големия вентилатор с по малък ,пратиха ми друг 200 м3/ h и по заприлича , егати аспирацията беше предишния .Замърка като часовник ,етажа с подовото направо кефи от топличко . :)
fbr - майстор
А успява ли новия вентилатор да повдига ламаринката, затваряща паразитния въздух при спрян вентилатор.
шоп - майстор
fbr написа:
А успява ли новия вентилатор да повдига ламаринката, затваряща паразитния въздух при спрян вентилатор.
Тук не би трябвало да има проблем. Клапата си има лосче с тежест ( обикновенно две контра гайки ) и според това колко са изнесени спрямо лагеруването се регулира силата. Просто-лесно-механично и без проблемно измислено.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: