• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
Вентилаторът е 34 вата пламъкът наистина е висок ако не е железарията в котела сигурно ще стига горният капак и затова искам да намаля мощноста ако намаля само вентилатора котела започва да почернява и да трупа много пепел.Затова съм понадул вентилатора защото сега е ок но маи не може силен вентилатор и по къс пламък затова се чудех ако намаля подаването и вентилатора.И наи важното не гори само отгоре а е около 1 сантиметър надолу може и малко повече.
Валтер Желязков - специалист
Може да отнеме и часове, не знам, трябва наблюдение.
Валтер Желязков - специалист
Пробвай
- подаване 5 секунди
- пауза 80 секунди
- вентилатор 30%
Наблюдаваш горенето и могилата, и променяш само паузата.
Пробвал ли си да притвориш ирисовата клапа на входа?
Горенето сантиметър от долу не е проблем, но си следи температурата на шнека. Покачването и подсказва, че горенето слиза към винта.
"Трябва" онова, което написах.
Корекция за снижаване на мощност, води до "отдръпване" на горенето или към непълно горене.
Когато минималната мощност е повече от необходимата, се получава чуденката, Майсторе.
Да не ти пука! Ако оправиш това, друго няма да е наред, а това Ботас още го не знае.
6osi6 - майстор
съб дек 29, 2018 4:15 pmmaistora1965 написа:
дават я че трябва да е 10 киловата
Премери диаметъра на решетката на горелката. Ако е не е 210 милиметра, а 300, значи са ти продали по-голямата 30-50 кВ.
fbr - майстор
Не влиза ли горелката през предната врата на тоя БОШ. Всъщност колко киловатов е котела. Така, както си го монтирал, горелката не е ли много ниско в котела. На въглища пробвал ли си. Хареса как работи. Само, ми се струва много силен вятър си му дал. Такива пръски от искри не трябва да има според мен. Иначе в котела става мазало, а и кюнците се пълнят за норматив.
нед дек 30, 2018 7:56 amfbr написа:
Не влиза ли горелката през предната врата на тоя БОШ. Всъщност колко киловатов е котела. Така, както си го монтирал, горелката не е ли много ниско в котела. На въглища пробвал ли си. Хареса как работи. Само, ми се струва много силен вятър си му дал. Такива пръски от искри не трябва да има според мен. Иначе в котела става мазало, а и кюнците се пълнят за норматив.
Той на кутия сякаш.
maistora1965 - специалист
На кутия е водната риза почва от нивото на ретортата махнал съм дъното на Боша ето
Прикачен файл:
IMG_20180613_185337.jpg
IMG_20180613_185337.jpg (68.69 KиБ) Видяна 1215 пъти
Прикачен файл:
IMG_20180613_185347.jpg
IMG_20180613_185347.jpg (69.04 KиБ) Видяна 1215 пъти
Прикачен файл:
IMG_20181118_161354.jpg
IMG_20181118_161354.jpg (61.97 KиБ) Видяна 1215 пъти
на решетката има три реда отвори ондоле отгоре са прорязани а по средата са отвори явно е предвидена за повече въздух заради въглища.Не съм пробвал на въглища защото имам 4 тона буклучиви слънчогледови пелети но като гледам как гори прахоляка сигурно с въглища ще работи още по добре.
sian - специалист
Пробвах слънчогледови с 35кВ екоенергия. Спича се шлаката и запушва вертикалните отвори за въздух. Горенето пропада като кратер на вулкан. За да заработи нормално трябва да се разрови и счупи образуваната от шлаката кора. Може би с лошо гориво APR горелката ще се справя по добре. Със същите пелети самопочистващата на голдън фаер работи прекрасно.
filmatoplo - майстор
Там е ключа -нещо да ръчка шлаката .
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: