• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
boyanak - напреднал
filmatoplo написа:
:) Язък ,какво ти трябва за този бизнес , договаряне с производител за отстъпки и доставки ,хангар и мотокар ,една обиграна лисица Мичето която да ти продава пелетите в една бутка топлеща се с духалка ,и един видимо строг Бай Иван бивш склададжия за случая сега да може да кара мотокар,ти шефа много много не се радваш там ,хем да си важен хем никой от клиентите да не ти пили на главата .Та колкото и да си наумил да задаваш въпроси и да тедтваш пелети преди да купиш като видиш натоканото Миче с деколтето се омайваш и купуваш ,тя може да ти врътне главата и да ти пробута и някой скъсан чувал . :) Вчера видях котела с ретортнапринцип горелка който ще свързвам след седмица,турски стоманен котел с ретортна горелка нещо ЕЗК 50 , червен с черен бункер 58 киловата ,димоотвода му 130 мм , димогарни тръби хоризонтално ,не видях запалка ,има някакво управление не пише име .Изход и вход вода 1 1/4 .На табелката пише Хидротерм наша фирма ,тоест те са представители и турците директно им поставят логото .Ще го видим що за стока е .
Учуди ме 58КВ с ДИМООТВОД-130мм???Не е ли малък димоотвода за тази мощност???
andy_forresite - майстор
Не ми е ясно колко куб.м. пушек ще трябва да мине за 1 час през 130 мм тръба на 50 kw мощност и ако успее, то с каква скорост ще трябва да преминава... Явно с голяма. Дали коминът има тази пропускателна и смукателна възможност, дори при наличие на вентилатор за изкарване на дима :? . Изводите на 1 1/4" също ми се малнеят.
Каквото и да е, чакаме отзиви. Филм, да не забравиш :)
6osi6 - майстор
andy_forresite написа:
колко куб.м. пушек ще трябва да мине за 1 час
80 m3.
filmatoplo - майстор
И мен ме учуди ама няма грешка ,и по таблица ги дава така производител ,какви хубави тръби за печка ще му сложим - така се изрази клиента -той ги продава в склада си :lol: . И мощността е вярна 50 000 килокалории по табелка - 58 киловата ,казах му 35 киловата той купи 58 луда работа . :)
phantom_ - специалист
Аз разглеждах един такъв котел и направата му е с теслата,вратички зеят,горелката ми се стори калпава..инъче цената беше около 3500лв :roll: А днес се обаждах за реотортна горелка в ОЛХ ми попадна една обява .Обадих се да попитам жената каза че е на екоенергия 25 кв и с управление и букер всичко в комплекта за около 1300лв. /без ддс/ може и така да се плати :roll: И се зачудих дали да не взема такава и да и турна едно управление НАТУРЕЛА че да може и да пали/поне пелети/а с пистолет за горещ въздух пак включен към управлението и въглища...? Можело без управление и без бункер да се купи нямало проблем.Към колегата ШОП се обръщам главно ,защото и той гледам е с такава,какво ще каже по въпроса като цена?
шоп написа:
т
шоп - майстор
phantom_ написа:
Аз разглеждах един такъв котел и направата му е с теслата,вратички зеят,горелката ми се стори калпава..инъче цената беше около 3500лв :roll: А днес се обаждах за реотортна горелка в ОЛХ ми попадна една обява .Обадих се да попитам жената каза че е на екоенергия 25 кв и с управление и букер всичко в комплекта за около 1300лв. /без ддс/ може и така да се плати :roll: И се зачудих дали да не взема такава и да и турна едно управление НАТУРЕЛА че да може и да пали/поне пелети/а с пистолет за горещ въздух пак включен към управлението и въглища...? Можело без управление и без бункер да се купи нямало проблем.Към колегата ШОП се обръщам главно ,защото и той гледам е с такава,какво ще каже по въпроса като цена?
Малко съм объркан от въпроса!

Горил съм пелети и за мен това направо е пари хвърлени на вятъра при положение, че си със чугунена всегоривна горелка.

Горил съм и лигнитни въглища с цена 72 лв/тон

Горил съм и мокър дървесен чипс с цена 60лв/тон

Горил съм и пернишки въглища с цена 160 лв/тон, както и пелети от въглища и какво ли още не. Костилки, талаш, мляна гума, хартия, платове, дреп...

За мен най-доброто съотношение цена-качество е в студовете вносни руски калибрирани въглища с цена 275 лв/тон, а в преходното време дървесен чипс, просъхнал естествено за 1 година.

Нямам никаква идея дали управление Натурела е подходящо за такава горелка. Нямам и намерение да опитвам, защото дори и най-простите полски управления, като моето са с цена 70-80 лева и са проектирани точно за такива горелки и със съответната защита на обратен огън във фидера. Натурелата по спомен е с цена около 200 лв, а за тези пари или малко отгоре може да се купи полски контролер с автоматично регулиране спрямо димогазовете в пъти по-подходящ от Натурела

За запалване на въглища чрез пистолет за горещ въздух не мога да коментиртам. Дали изобщо е възможно?

Успехи!
phantom_ - специалист
Просто ми се иска да взема горелка и да автоматизирам малко процеса,и за това се чудя каква да е.Мога и да се опитам да си направя,за пелети мисля че няма да има проблем ама реотортната всегоривна ще трябват доста силови редуктори и затова сякаш по добре да се купи направо готова...за 1300лв според мен си струва.Ясно ми е че въглищата са най доброто гориво но тук при мен наблизо няма калиблирани :? но пък слънчогледови пелети има наблизо на 160лв. тона .Твоята горелка пробвал ли си я на слънчогледови пелети как се справя?
filmatoplo - майстор
Не го мисли изобщо автоматично палене на въглища ,след като тъй или иначе горивния процес е почти не прекъснат пълен ли е бункера ,та тъй ли няма да присъстваш на паленето .Ако е да не си изцапаш само ръцете . :) С такава горелка е оправдано да гориш пелети със супер ниска цена и по лошо качество ,както и разни други дървесни чипсове и костилки .За дървесни пелети с цена 360 лв тона с тази горелка няма да е евтино . Натурела става за тази горелка и с подходяща запалка може да запали и въглища ,има и датчик за димни газове ,моята в къщи е с такъв датчик - пали по 5 пъти на ден от есента до сега - няма отказ .( Камината ми е с управлението на Натурела).
шоп - майстор
phantom_ написа:
Просто ми се иска да взема горелка и да автоматизирам малко процеса,и за това се чудя каква да е.Мога и да се опитам да си направя,за пелети мисля че няма да има проблем ама реотортната всегоривна ще трябват доста силови редуктори и затова сякаш по добре да се купи направо готова...за 1300лв според мен си струва.Ясно ми е че въглищата са най доброто гориво но тук при мен наблизо няма калиблирани :? но пък слънчогледови пелети има наблизо на 160лв. тона .Твоята горелка пробвал ли си я на слънчогледови пелети как се справя?
Познавам много хора, които си мислеха, че производството на пелети е лесно и се хвърлиха с главата надолу в този процес. До един всички се опариха и разбраха, че процеса не е лесен и е икономически изгоден само в промишлени количества,



За 1300 лв наистина си струва покупката на готова чугунена горелка. Но САМО АКО Е ОТ ЧУГУН!!

В Бг се продават и доста чугунени горелки със монтиран към тях заварен стоманен шнек. Моето мнение е, че това са супер менте горелки. Ако срешнат камък ф30 и са аут.

Иначе в стила направи си сам има евтини червячни италянски мотор редуктори и който не го сърбят ръцете може да си направи всегоривна горелка за под 700 лв. Поразгледайте полските сайтове за всегоривни горелки. Има резервни части и елементи за направи си сам.

Относно калибрираното гориво от въглища. Вече го има под път и над път на конкурентни цени. Все пак много лесно е направата и на дробилка.



Относно слънчогледовите пелети и всегоривна горелка... икономически е необосновано. Пепел като при въглища, а калоричността е на 1/2
phantom_ - специалист
Мене ме сърбят ръцете :roll: . Според теб (вас)правен стоманен шнек няма ли да издържи на такава горелка?Или може ли да се поръча само той и управлението примерно?Шнека отзад към бункера е на лагери а отпред как е изпълнено,на втулка ли?
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: