• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Да и този е силен ,но няма по малък. Полувината отвор го затворих да редуцирам дебита докато миряса хвърлянето на недогорели пелети в пепелника.За проба на камерата сложих 10 см висок квадрат околовръст така намали падането на червени пелети долу, така отлита само най леката сива пепел ,егати котела аз да го оправям след покупка .
fbr - майстор
шоп написа:
Тук не би трябвало да има проблем. Клапата си има лосче с тежест ( обикновенно две контра гайки ) и според това колко са изнесени спрямо лагеруването се регулира силата. Просто-лесно-механично и без проблемно измислено.
Прекалено леката клапа също не е за предпочитане, понеже при вятър ще стане трудно удържането на котела. Затова предполагам са сложили тоя големия вентилатор. Или това са имали подръка.
шоп - майстор
fbr написа:
Прекалено леката клапа също не е за предпочитане, понеже при вятър ще стане трудно удържането на котела. Затова предполагам са сложили тоя големия вентилатор. Или това са имали подръка.
Вентилатора наистина е голям, но да не забравяме, че това е котел за автоматично изгаряне на въглища.
Ако фракцията е много ситна и пепелива си трябва сериозен напор.
phantom_ - специалист
Да за пепелака и аз не съм се замислял че трябва найстина силен вентилатор :?
fbr - майстор
Мислил съм по тоя въпрос. Котела за ситната фракция трябва да е по-особен. С вертикални димогарни тръби и голям обем за пепелта в долната част на димогарните тръби. Ситна фракция + голям вентилатор + хоризонтални тръби е обречено на неуспех, или поне ще пада голямо чистене, както е при коментирания котел.
шоп - майстор
Така е, при хоризонталните топлообменници има повече задържане на пепел. Чистил съм котли и от двата вида. При котел с вертикални димогарни тръби е много неприятно, когато се наведеш да шомполираш тръбите, че цялата пепел отива в теб.

Хубавото е, че тази пепел не е залепнала и пада много лесно. Разбира се, когато котела е с монтиран трипътен смесителен антикондензен вентил и няма нагари и конденз по котела.

Преди месец си купих една ел. духалка за издухване и събиране на листа. 3 киловата и с огромен дебит. Монтирах тръба ф80 на долната вратичка и чистенето става за 1 минута без пепел ако котела е добре уплътнен :-D :-D :-D Само гледам комшийката да няма пране на простора :snakeman:
maistora1965 - специалист
шоп написа:
Така е, при хоризонталните топлообменници има повече задържане на пепел. Чистил съм котли и от двата вида. При котел с вертикални димогарни тръби е много неприятно, когато се наведеш да шомполираш тръбите, че цялата пепел отива в теб.

Хубавото е, че тази пепел не е залепнала и пада много лесно. Разбира се, когато котела е с монтиран трипътен смесителен антикондензен вентил и няма нагари и конденз по котела.

Преди месец си купих една ел. духалка за издухване и събиране на листа. 3 киловата и с огромен дебит. Монтирах тръба ф80 на долната вратичка и чистенето става за 1 минута без пепел ако котела е добре уплътнен :-D :-D :-D Само гледам комшийката да няма пране на простора :snakeman:
https://www.vbox7.com/play:9eb8574118 И се получава това :weedman:
шоп - майстор
:-D Горе-долу така :weedman:

Важното е, че котелното ми е чисто, аз съм чист и котела също.Мързела е голяма работа!

Много котли и камини прочистват с продухване. Просто трябва по-често, а не като мен веднъж на месец...ако се сетя.
transportna - специалист
От сайта на Витковски видях че екоенергията се продава с няколко вида контролери - Negros; Tigra; Titanic; Timel(e); Iryd RTZ PID. Някой знае ли какви са съществените разлики между тях и ако може да ги сподели или да даде линк за просвещение?
peshosim - напреднал
Колеги има ли някой от вас с управление на Timel SKZP-02. По разни клипове в нета го гледах много готино изглежда и с много прецидно управление. В друг форум го хвалят също много и се насочвам към него да го закупя защото искам да сменя моето управление. Има модулация,датчик за външна темп.датчик за газове и др.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: