• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Не съм обръщал внимание ,на вентилатора може да има клапа ( дори от ламарина ) която когато вентилатора не работи клапата затваря приток на въздух който може да идва през него от тягата на комина . Въглищата също са от значение ,скоро един човек ми обясняваше за два вида кои как горят и по колко изкарва с едно зареждане ,ползва въглища от 30 години .Виждал съм му котела ,примитивни вратички без уплътнение ,смуче въздух от всякъде ,не може да запази много жар за разлика от кучешки херметик .
шоп - майстор
filmatoplo написа:
Не съм обръщал внимание ,на вентилатора може да има клапа ( дори от ламарина ) която когато вентилатора не работи клапата затваря приток на въздух който може да идва през него от тягата на комина .
100% вярно, вентилаторите на полските чугунени ретертни горелки са снабдени с такава клапа. Механично и елементарно. Няма засечки. Гравитацията си върши работата. ;-)
ktch_1964 - специалист
Искам да попитам дали горелките с въртяща се чаша не са по добри.
maistora1965 - специалист
ktch_1964 написа:
Искам да попитам дали горелките с въртяща се чаша не са по добри.
И аз да попитам от къде могат да се купят.
mirochukov - напреднал
Въртящата се чаша е опция за разчупване на образувала се шлака. Зависи какво гориш?
lz2skt - специалист
Горелките за въглища се търсят много в Русия и Украйна.Последно руснаците им се мръщят на цената заради девалвацията на рублата .Горят предимно по-евтини въглища,които са склонни към спичане и образуване на шлаки и поне по техните форуми отдават предпочитания към моделите с въртяща се глава.Даже почнаха и да правят горелки и котли за тях с по-нормална цена за да задоволят търсенето.Има и доста самоделки...там пък основният проблем е в намирането на подходящ евтин мотор -редуктор.
phantom_ - специалист
Да попитам и аз за тея горелки удачно ли е да се монтира на виадрус у22? В момента горя към 4-5 тона въглища но според мен котела(дакон 24) влиза в преразход защото не може да намали горенето а в повечето случай трябва. На -10гр външна темп. Радиаторите ми бяха на 60гр. и беше топло 26-28гр. Тоя котел вече сдава багажа, а имам един виадрус който стой се чудя дали на него да не му монтирам една такава горелка..?
шоп - майстор
phantom_ написа:
Да попитам и аз за тея горелки удачно ли е да се монтира на виадрус у22? В момента горя към 4-5 тона въглища но според мен котела(дакон 24) влиза в преразход защото не може да намали горенето а в повечето случай трябва. На -10гр външна темп. Радиаторите ми бяха на 60гр. и беше топло 26-28гр. Тоя котел вече сдава багажа, а имам един виадрус който стой се чудя дали на него да не му монтирам една такава горелка..?
Тези горелки идеално пасват с виадрус ( желателно над 6 секции) като под котела се монтира кутия

Успехи!
Последна промяна от шоп на нед фев 19, 2017 2:55 pm, променено общо 1 път.
nani23 - напреднал
шоп написа:
phantom_ написа:
Да попитам и аз за тея горелки удачно ли е да се монтира на виадрус у22? В момента горя към 4-5 тона въглища но според мен котела(дакон 24) влиза в преразход защото не може да намали горенето а в повечето случай трябва. На -10гр външна темп. Радиаторите ми бяха на 60гр. и беше топло 26-28гр. Тоя котел вече сдава багажа, а имам един виадрус който стой се чудя дали на него да не му монтирам една такава горелка..?
Тези горелко идеално пасват с виадрус ( желателно над 6 секции) като под котела се монтира кутия

Успехи!
А ако е 5 секции?Питам защото имам виадрус у 22 25 киловата с 5 секции и се замислям да му слагам екоенергия.
filmatoplo - майстор
Колкото мощност му дават на въглища на 5 секционния толкова трябва да е макс горелката ,по мощна не е нужно.по каталог 27-29 kw.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: