• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
valentinno - помощник
filmatoplo написа:
:-D Има ли жрици на любовта още към вас по пътя .
Има колкото искаш. Но са от скъпата боя. Ако си мераклия.... :)
boyanak - напреднал
Да ни е честит новия отоплителен сезон колеги!Вълнува ме един такъв въпрос: някой горил ли е Антрацит???В момента го пробвам,но ми се струва че само антрацит не е добре!Гори много бавно(иначе отделя много енергия),но много бавно и мисля че трябва да се смесва или с пелети или с други въглища!Ако някой има опит,моля да сподели!
Валтер Желязков - специалист
boyanak написа:
Да ни е честит новия отоплителен сезон колеги!Вълнува ме един такъв въпрос: някой горил ли е Антрацит???В момента го пробвам,но ми се струва че само антрацит не е добре!Гори много бавно(иначе отделя много енергия),но много бавно и мисля че трябва да се смесва или с пелети или с други въглища!Ако някой има опит,моля да сподели!
Нямам опит с антрацит, но от прочетеното за висококалоричните въглища е, че трябва да остават повече време в ретортата, за да имат време да изгорят. Трябва да се увеличи времето между подаванията.
6osi6 - майстор
boyanak написа:
някой горил ли е Антрацит?
От Чибаовци ли си го взел?
Смесваш го с 1/2 пернишки въглища и гориш.
Антрацитът се използва като подобрител. Изгарянето му без смесване с ниско калорчни въглища ще унищожи горелката.
boyanak - напреднал
А слънчогледови или дървесни пелети няма ли да свършат същата работа вместо пернишките,че съм далече от Перник?Антрацита е донбаски,от Русе ми го донесаха!
6osi6 - майстор
Заради обема им от слънчогледовите пелети трябва да слагаш повече. Най-малко 5 части слънчоглед, 4 части антрацит.
zaid1127 - специалист
Заинтригувахте ме с тази горелка на Екоенергия. Изчетох почти цялата тема, но после попаднах на нещо в отопление еу и сега не знам.
Ето цитат:
"От догодина въвеждат нови изисквания за твърдото гориво у нас. Причината е, че битовото отопление е сред основните замърсители на атмосферния въздух. По време на национална конференция за справяне с проблема министърът на околната среда и водите Нено Димов заяви, че през следващия отоплителен сезон няма да бъдат допускани до пазара въглища и дърва, които не отговарят на екологичните стандарти."
Ето и линк към цялата статия:
https://www.otoplenie.eu/ministar-neno- ... -dogodina/
zaid1127 написа:
https://www.otoplenie.eu/ministar-neno- ... -dogodina/
Ахаааа, другото ти мнение ми хареса, ма второто ти, в тоя форум, мирише.
Тия нема опраят света, само ши са обогатят, като сички досегашни продажници.
Те,дървата де, спират ги от много години. Иди в планината и спри човека да си сече, точно колкото му трябват. Няма да отсече повече, та да печели от това. Ма и Менистърот нема се запокити сред зима там. Не го интересува.
Как са казваш? Заид ко ши риче?
На сички е ясно, че основният замърсител е индустрията.
Тя е също като корупцията. Дребната била най страшна и опасна. ХаХа.
gnt69 - майстор
Всеки се изказва по темата неподготвен.
Дървата са еко и са възобновяем източник на енергия. Също като водата също като слънцето като вятъра. Кюмюра от друга страна е мръсно нещо. И той може да гори чисто но трябват специални условия. За възобновяването му трябват бая милиони години.
От години ги слушам приказват глупости и журналисти и министри. Щели да забраняват дървата и въглищата. А трябва да въведат стандарт за качествени въглища. Имаме 10 мини и 5 пристанища откъдето излизат въглищата ама няма кой да ги контролира.
Ето една снимка от Русе от днес сутринта. Отсреща в далечината се вижда един комин той е във Румъния едно време ни тровеше с хлор, ама сега им го връщаме тъпкано с пушек от теца. :partyman:

Прикачен файл

20171211_101152.jpg
zaid1127 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
zaid1127 написа:
https://www.otoplenie.eu/ministar-neno- ... -dogodina/
Ахаааа, другото ти мнение ми хареса, ма второто ти, в тоя форум, мирише.
Тия нема опраят света, само ши са обогатят, като сички досегашни продажници.
Те,дървата де, спират ги от много години. Иди в планината и спри човека да си сече, точно колкото му трябват. Няма да отсече повече, та да печели от това. Ма и Менистърот нема се запокити сред зима там. Не го интересува.
Как са казваш? Заид ко ши риче?
На сички е ясно, че основният замърсител е индустрията.
Тя е също като корупцията. Дребната била най страшна и опасна. ХаХа.
Майстор Трифоне, ако си Трифон де! Първо не ми са два коментарите в форума, акаунта ми е нов. Затрих си стария, та си правих днес нов да Ви споделя статията която прочетох. Пък на теб не знам на какво ти мирише. Мириши си, ама статията е от 27.11.2017 г. Пък и нямам много време за този форум напоследък. :?
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: