• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
За сега :lol: ма нали му правих допълнителен топлообменик ноа димните газове та би трябвало да не е малък/надявам се/ма ще го продавам и него ми се струва.
шоп - майстор
@maistora1965, да ме извиняваш, но си пример за икономически не ефективно управление на инвестицията.

Веднъж даде ПОВЕЧЕ пари за по-мощен котел.
После го продаде/размени на ЗАГУБА за котел с по-малка мощност :?
После даде ПАРИ за допълнителен топлообменник :?

Е не мога да го разбера. Хората инвестират в разумно преоразмерени котли и уреди отдаващи топлина и топлообменници, а Вие заменихте големия котел за малък. То на кантара да ги бяхте сложили...буквално.

Аз мога да сложа 20 киловатова горелка на 100 киловатов котел и ще работи и пее, но обратното не мога. Или поне не без да ме бият:-)
maistora1965 - специалист
Аз за това започнах поста че наи напред трябваше да чета а томлообменика си направих сам пари само за листа ламарина но по принцип си прав.Ма това беше преди мнооого страници във форума.
шоп - майстор
нед дек 30, 2018 5:41 pmmaistora1965 написа:
а томлообменика си направих сам пари само за листа ламарина
Майсторе, ти щом си си направил сам топлообменника можеш сам да си направиш и супер ефективен стоманен котел.
5 ходов
7 ходов
колкото искаш ходов
Има много схеми и чертежи особено в руските форуми.
Не е сложно да се направи ефективен котел от хора разбиращи от металообработване и умеещи да заваряват.
6osi6 - майстор
Горенето тряба да е на нивото на решетката, или 2-3 см. над нея, когато се събере пепел в периферията ѝ. Ако е по-ниско, ще трупа нагар в коляното.
За горене с по-малко въдух постави на 20-30 см. над пламъка керамична плоча или дефлектор.
Какво ти е управлението?
С 25 киловатова горелка лятно време загрявам бойлер, без проблеми с често включване изключване и без прегряване на котела.
maistora1965 - специалист
нед дек 30, 2018 5:58 pmшоп написа:
нед дек 30, 2018 5:41 pmmaistora1965 написа:
а томлообменика си направих сам пари само за листа ламарина
Майсторе, ти щом си си направил сам топлообменника можеш сам да си направиш и супер ефективен стоманен котел.
5 ходов
7 ходов
колкото искаш ходов
Има много схеми и чертежи особено в руските форуми.
Не е сложно да се направи ефективен котел от хора разбиращи от металообработване и умеещи да заваряват.
Доста търсих в руските форуми но не можах да намеря чертеж ако помогнеш ще съм благодарен.
maistora1965 - специалист
нед дек 30, 2018 6:20 pm6osi6 написа:
Горенето тряба да е на нивото на решетката, или 2-3 см. над нея, когато се събере пепел в периферията ѝ. Ако е по-ниско, ще трупа нагар в коляното.
За горене с по-малко въдух постави на 20-30 см. над пламъка керамична плоча или дефлектор.
Какво ти е управлението?
С 25 киловатова горелка лятно време загрявам бойлер, без проблеми с често включване изключване и без прегряване на котела.
С този контролер съм http://www.plum.pl/index.php/en/retort/ecomax-800-r-r2 имам дефлектор с горелката даже днес върху него наденах и една чиния мно.
filmatoplo - майстор
Най лесно и ефективно е котела да се прави само с вертикални димогарни тръби ,сетне с прегради отдолу и отгоре се отсичаш ходовете през колкото тръби си сметнал :wink:
maistora1965 - специалист
Само помогнете с чертежи или снимки и напролет ще ви снимам изграждането му.И аз много искам да е с тръби затова направих такъв топлообменник.
Прикачен файл:
IMG_20180303_152315.jpg
IMG_20180303_152315.jpg (44.17 KиБ) Видяна 1584 пъти
Прикачен файл:
IMG_20180303_154145.jpg
IMG_20180303_154145.jpg (46.81 KиБ) Видяна 1584 пъти
шоп - майстор
нед дек 30, 2018 7:10 pmmaistora1965 написа:
Само помогнете с чертежи или снимки
Сега не ми се търси
ето ти една точна секция от форум. Стотици теми, хиляди снимки...
https://www.forumhouse.ru/forums/401/

Аз не съм фен на вертикалните димогарни тръби. Който е чистил такъв котел от горе и е дишал пушаците и саждите са летяли нагоре към него ще ме разбере.

Ако е димогарен котел, по-добре да е с хоризонтални димогарни тръби :idea:

Лично за мен, най-добрия котел е с хоризонтални ламели. Така имаме 2-3 или 4 малки вратички, които отваряме при нужда.
Намират се отпред на котела, пепелтта се чисти лесно, може и лесно да се механизира почистването със сгъстен въздух.
Успехи!
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: