• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
пет юни 14, 2019 10:57 pmgo4oo написа:
Аrp 25 дали би могла да се управлява с натурела.
На Арп 25 ми харесва начина на придвижване на горивото от бункера до горивната камера.
Избягва се възможноста пилетите за се задръстят, както става в гофрирания маркуч, поради една или друга причина.

Ако си купуваш APR 25, поръчай я с контролер Тимел и защитата "Пожарникар".
Поляците горят в нея въглища, пелети, овес.
Линк към полския форум: https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment-376921
kabel96 - специалист
Здравейте,коя според вас е добра горелка за слънчогледови пелети.В момента имам 3 горелки и само едната става за тях но като че ли не ги гори достътъчно добре.
1.Екоенергия 25KW
1.GP25-1поколение това е убийствена горелка но само за дървесни пелети.
1.Някаква 45 беше май от Благовград с едно листо изрязано с дупки на кутията, ужким със самопочистване-пълен боклук за никакви пелети не става като хората.
fbr - майстор
За пелети, каквито и да са, ти трябва горелка със запалка, т.к. пелетите не тлеят дълго, и трябва запалване при последващ старт. APR също нямат запалка, но съм виждал горелки от типа на APR със запалка. Не ми се търси сега, но ако се разровиш из полските горелки, ще намериш.
kabel96 - специалист
нед юни 16, 2019 11:31 amfbr написа:
За пелети, каквито и да са, ти трябва горелка със запалка, т.к. пелетите не тлеят дълго, и трябва запалване при последващ старт. APR също нямат запалка, но съм виждал горелки от типа на APR със запалка. Не ми се търси сега, но ако се разровиш из полските горелки, ще намериш.
Всички горелки са със запалка.Монтирането на запалка на полските горелки е елементарно и се следи температурата на изгорелите газове.На екоенергията съм сложил и запалка и ламбда сонда но май пак не ми харесва как гори.Питах Поляците по какъв алгоритъм им работи ламбда контрола ама като че ли и те не знаят.
fbr - майстор
Остава да пробваш и една APR, Грейко ги хвалят че горят слънчогледови, а като гледам принцип на горене е сходен. Имам една APR немонтирана, ама си ми далече да И направим една проба.
нед юни 16, 2019 10:01 amkabel96 написа:
Здравейте,коя според вас е добра горелка за слънчогледови пелети.В момента имам 3 горелки и само едната става за тях но като че ли не ги гори достътъчно добре.
1.Екоенергия 25KW
1.GP25-1поколение това е убийствена горелка но само за дървесни пелети.
1.Някаква 45 беше май от Благовград с едно листо изрязано с дупки на кутията, ужким със самопочистване-пълен боклук за никакви пелети не става като хората.
Отговора на този вупрос и мен живо ме интересува
Аз съм с марели 858 vip, монтирана в кутия под viadrus u26 7-9 ребра.
Но неми харесват:
1во пламъка които оформя горивната камера, и затова мислех или да я реконструирам-нещо подобни на грейко
или направо грейко, НО.....
2ро последните ми слънчогледови пилети имаха доста пепел в някои чували (1-2 кг от 20кг) и това ми създаваше проблеми в областа на гофрето и
входа на горелката.
Затова се замислям за Apr, на която да монтирам запалка.
????
kabel96 - специалист
нед юни 16, 2019 11:58 amfbr написа:
Остава да пробваш и една APR, Грейко ги хвалят че горят слънчогледови, а като гледам принцип на горене е сходен. Имам една APR немонтирана, ама си ми далече да И направим една проба.
Далече,далече,колко далече.Вземаш когото желаеш и пристигаш за два дена.За 10 мин слагаме горелката и два дена на маса. Всичко е от мен.Грейко има познат и той не е доволен и тази година гори само дървесни пелети.
Последна промяна от kabel96 на нед юни 16, 2019 4:24 pm, променено общо 1 път.
kabel96 - специалист
нед юни 16, 2019 3:39 pmgo4oo написа:
нед юни 16, 2019 10:01 amkabel96 написа:
Здравейте,коя според вас е добра горелка за слънчогледови пелети.В момента имам 3 горелки и само едната става за тях но като че ли не ги гори достътъчно добре.
1.Екоенергия 25KW
1.GP25-1поколение това е убийствена горелка но само за дървесни пелети.
1.Някаква 45 беше май от Благовград с едно листо изрязано с дупки на кутията, ужким със самопочистване-пълен боклук за никакви пелети не става като хората.
Отговора на този вупрос и мен живо ме интересува
Аз съм с марели 858 vip, монтирана в кутия под viadrus u26 7-9 ребра.
Но неми харесват:
1во пламъка които оформя горивната камера, и затова мислех или да я реконструирам-нещо подобни на грейко
или направо грейко, НО.....
2ро последните ми слънчогледови пилети имаха доста пепел в някои чували (1-2 кг от 20кг) и това ми създаваше проблеми в областа на гофрето и
входа на горелката.
Затова се замислям за Apr, на която да монтирам запалка.
????
И такава 100KW има монтирана наоколо и от нея не са доволни с слънчоглед.Освен това 3-4 пъти вече се пали маркуча по незнайни причини но последната седмица не съм ходил да видя дали са разбрали причината.
fbr - майстор
Уау, два дена за маса са голямо разточителство на днешно време. Аз не мога да намеря време да го монтирам, щото трябва да изработя дистанциониращ детайл, ама пусто, време няма. Идеята ми беше, така немонтирана да я пробваме. 200+200 километра не е малко за едната проба.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е как само за една проба - ами агнето? :cool:
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: