• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
На хора с висок холестерол, агнета не се споменават.
n.ganev - майстор
Брат, ако кажеш че го поставяш в пещта за два часа съм при теб да почерпя за No1. Колко са 200 км за едно начесване на крастата?
filmatoplo - майстор
Каква е 100 киловатовата горелка правеща проблеми . :?
Radoslaw - специалист
нед юни 16, 2019 4:23 pmkabel96 написа:
нед юни 16, 2019 3:39 pmgo4oo написа:
нед юни 16, 2019 10:01 amkabel96 написа:
Здравейте,коя според вас е добра горелка за слънчогледови пелети.В момента имам 3 горелки и само едната става за тях но като че ли не ги гори достътъчно добре.
1.Екоенергия 25KW
1.GP25-1поколение това е убийствена горелка но само за дървесни пелети.
1.Някаква 45 беше май от Благовград с едно листо изрязано с дупки на кутията, ужким със самопочистване-пълен боклук за никакви пелети не става като хората.
Отговора на този вупрос и мен живо ме интересува
Аз съм с марели 858 vip, монтирана в кутия под viadrus u26 7-9 ребра.
Но неми харесват:
1во пламъка които оформя горивната камера, и затова мислех или да я реконструирам-нещо подобни на грейко
или направо грейко, НО.....
2ро последните ми слънчогледови пилети имаха доста пепел в някои чували (1-2 кг от 20кг) и това ми създаваше проблеми в областа на гофрето и
входа на горелката.
Затова се замислям за Apr, на която да монтирам запалка.
????
И такава 100KW има монтирана наоколо и от нея не са доволни с слънчоглед.Освен това 3-4 пъти вече се пали маркуча по незнайни причини но последната седмица не съм ходил да видя дали са разбрали причината.
Монтирането на запалка на APR e почти невъзможно.Но ако правиш,гинекологични прегледи ,през ауспуха на колата,имаш някакъв минимален шанс.
Без запалка,горелката не си заслужава.Че ще гори слънчогледовите пелети ,ще ги гори,въпроса е как ги гори.Между другото въпроса е актуален ,за всички горелки ,които претендират ,че могат да горят слънчогледови пелети.

Виждам ,че планираш ,да започнеш , да сушиш билки.Ако искаш обади се,ще те заведа ,при човек ,който от 20 години се занимава с това.Предполагам ,ще имаш ,какво да видиш
и не е далеч от теб.

Прикачен файл

APR.png
Радо, до скоро си мислех, че не е проблем да се горят слънчогледови пелети, но след последните няколко мнения, в темата, вече се съмнявам, че съм бил свидетел на приличното им изгаряне.
Ще споделиш ли проблемите?
Валтер Желязков - специалист
Radoslaw, имаш ли поглед върху работата на горелката, която е монтирана на котела от снимката в темата за IVG-то?
Последна промяна от Валтер Желязков на вт юни 18, 2019 6:29 pm, променено общо 1 път.
kabel96 - специалист
пон юни 17, 2019 7:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
Радо, до скоро си мислех, че не е проблем да се горят слънчогледови пелети, но след последните няколко мнения, в темата, вече се съмнявам, че съм бил свидетел на приличното им изгаряне.
Ще споделиш ли проблемите?
Тука сте много прави.Въпроса е не дали горят а как ги горят и до сега нито една от тия при мен не ме удоволетворявя.Като нямах работа си играх с горелките подавах им ръчно и пусках самопочистването на 2 минути.Мойто виждане е че слънчогледа постоянно трябва да се разбърква и повече въздух.Гледах снощи клипове из нета и една Кипи се представяше като че ли по добре от другите.

Днес поръчах газанализатор и управление Натурела да се намирам на работа. Съгласен съм да обменя опит с човека около мен,как да стане.Човек се учи докато е жив.
Ако някой от темата минава покрай мен да се обади,пак ще почерпя.
пп. n.ganev ние с теб сме градски и е почти сигурно че се познаваме.
Не видях някоя да гори слънчогледови.
filmatoplo - майстор
:wink: Нито една от тях няма да ги гори :wink: без да се задръсти .
andy_forresite - майстор
Аз не бих се напъвал за горелки при тази цена на сл. пелети. Цените на почти всичко отидоха нагоре и на никой не му пука. 40 процента ръст само за 1 година все едно купуваме ебаси стоката. Аз няма да купувам на такива пари. Не стига че ги мъкна, не стига че дишам пепеляци, цапам се, завъдих си плъхове като пантери, ми и да им дам 270 и повече лева за 1 тон. Абсурд! Скоро и обява за котела с горелката. ААА писна ми на к...абела на мишката.
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: