• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Няма лошо ,който гори постоянно през зимата и има такова гориво (слънчоглед и разни черупки ,или ситен прах от въглища ) тази горелка е избора .пускал съм котли с такива горелки работят си добре ,за пелети обаче наличния заводски вентилатор е силен ,подменял съм с по малки .
kabel96 - специалист
6osi6 написа:
kabel96 написа:
filmatoplo написа:
Има ли някой такава гарелка да сподели с какви настройки я кара с слънчоглед.
Ekoenergia 15-25 kW и 25-35 kW е за кафяви въглища. За висококалоричната ситна фракция се предлага Ekoenergia Groszek 19 schemat.
Изображение
Такава горелка ще гори по-добре слънчоглед. Най-добро и пълно изгаряне се постига с горелка с въртяща се решетка. Разликата в цената е 300 лева повече от Ekoenergia 25 и 35 kW.
За изгаряне на слънчоглед трябва да пуснеш 50% повече гориво в сравнение с въглища "Донбас".
А дали не е различен само модула отпред на пепелника.Иначе горелката не е моя на приятел е и за сега е много доволен.
mirochukov - напреднал
Шнека също е различен. Има зъб отпред който придава въртеливото движение на решетката.
35 кв.- 45с пълни- 25с пауза, вентилатора на 2. Това на слънчоглед.
filmatoplo - майстор
Точно така ,на края на шнека има един зъб който когато е в горно положение мръдва с малко решетката ,тя отдолу има също зъби които да бута шнека ,и така при подаване мърда горе главата и така въздух минава по добре в огнищвто.И в горелки без това също гори слънчогледови пелети ,иска не иска новото гориво постъпва отдолу и бута пепелта настрани и също вентилатора я изхвърля .
kabel96 - специалист
mirochukov написа:
Шнека също е различен. Има зъб отпред който придава въртеливото движение на решетката.
35 кв.- 45с пълни- 25с пауза, вентилатора на 2. Това на слънчоглед.
Мерси ще му кажа но май не отговаря степента на вентилатора щото там е в проценти от 0-100%.
Управлението е такова.
http://www.pionier-elektryk.pl/index.ph ... 310-lg-rtc
Изображение
filmatoplo - майстор
Въздуха е лесен ,той е почти на око .
mirochukov - напреднал
Степените на моя вентилатор са 12. При аритметична зависимост една степен ще е равна на 8.3333...%
Втора степен на вентилатора около 16-17%.
6osi6 - майстор
filmatoplo написа:
в горелки без това също гори слънчогледови пелети ,иска не иска новото гориво постъпва отдолу и бута пепелта настрани.
Слънчогледовите пелети горят в силоза за съхранение, въглищата под земята при достъп на О2. Тази година цената на пелетите и въглищата е с повишение над 10%.
Въпросът е как гори по-добре. Простото ояснение за ползата от въртящата решетка е същото, като нуждата от поставяне на вентил със задвижка, Общо използваното е: По-добре да го има. И вентилът и въртящата решетката служат за предотвратяване на образуването на шлака.
Шлака, буци, "езици" или спичане се образуват при неравномерна скорост на въздуха който преминава през горивото в следствие на разлики във формата му и промяна на въздушните потоци в главата на горелката при различни скорости на вентилатора.
При висока скорост на вентилатора и определено подреждане на горивото, огънят може да бие в нежелана посока, обикновено е насрещната на вентилатора. При ниска скорост този ефект е в обратната посока. С въртящата решетка до минути недогорялто гориво ще влезе в по-активната зона, а изгорялото ще отиде на "завет".
шоп - майстор
6osi6 написа:
Тази година цената на пелетите и въглищата е с повишение над 10%.
За донбаските въглища повишението е дори и повече %

Миналата година ми доставиха пекетирана фракция за 300лв/т
тази година ми поискаха 360лв/т

Съответно преминах на друг вид гориво. Бобовдолската фракция няма поскъпване. Около 160-220 лв тон е.

Пернишката обаче се намира и по-евтино 80-120 лв. Даже и за 60 лв/тон получих оферта за прах.

Дървесният чипс няма повишение. Избор има-това е предимство на универсалните горелки.
6osi6 - майстор
шоп написа:
Миналата година ми доставиха пекетирана фракция за 300лв/т
тази година ми поискаха 360лв/т
Съответно преминах на друг вид гориво. Бобовдолската фракция няма поскъпване.
Бобовдолските правят много пепел, повече налепи и са с влажност > 15%. Пакетирано в чували не купувам. Имам останали 1,5 тона взети от Световрачане преди две години. Вътре намирам съдържание за което не съм платил - стъкло, трески, речни камъни, кръгло плътно желязо ф30.
Миналата година купих от Горна Баня на 297 лева. Преди три месеца от същия склад на 345. Една от причините за повишението е, че Георгиев вече не държи площадката за въглища в Лом. От тази година вносител и дистрибутор на едро за цялата страна е само ГУ Фарадей.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: