• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sian - специалист
При мен забелязах че в тази част дето не гори(По скоро тлее) шнекът доставя прах от въглищата. Докато в другата част дето гори нормално са предимно бучки въглища. Но спрях да обръщам внимание.
Валтер Желязков - специалист
пон ное 26, 2018 8:42 pmsian написа:
При мен забелязах че в тази част дето не гори(По скоро тлее) шнекът доставя прах от въглищата. Докато в другата част дето гори нормално са предимно бучки въглища. Но спрях да обръщам внимание.
Това се опитвам да обясня.
Пример: подаване 10 секунди, пауза 30 секунди, вентилатор 2 степен. За това време е подадено 100 грама гориво, като 30% /грама/ е пепел или ситна фракция в предния край и 70%/грама/ по едра фракция. Ситната фракция се отаява по дъното на горивния канал, натрупва се и накрая излиза. Вентилатора духа с постоянна скорост. През едрата фракция минава по лесно, заради разстоянието между бучките, но през пепелта, която е с по-голяма плътност му е по трудно. От това следва, че едната част е по добре наситена с кислород и гори по добре. За да се разпали цялото гориво, трябва или повече време да го обдухва вентилатора, или по голяма сила на вентилатора. За това, моето предложение е, подайте същото количество гориво, но на три пъти, за едно и също време при постоянна сила на вентилатора.
filmatoplo - майстор
По същия начин ми работи камината в момента на степен 3 -вместо да пуща една голяма доза от 3 секунди аз я деля на два пъти по 1,5 секунди :wink: Подобен случай съм прилагал и при горелки Грейко -големите дози ги деля -хем да разръчква по често огнището , представи си да се пльоснат пелети 6-7-8 секунди и да чака 45 секунди :) не че не гори ,но по добре работи инак .
вт ное 27, 2018 4:50 pmfilmatoplo написа:
По същия начин ми работи камината в момента на степен 3 -вместо да пуща една голяма доза от 3 секунди аз я деля на два пъти по 1,5 секунди :wink: Подобен случай съм прилагал и при горелки Грейко -големите дози ги деля -хем да разръчква по често огнището , представи си да се пльоснат пелети 6-7-8 секунди и да чака 45 секунди :) не че не гори ,но по добре работи инак .
Късно е либе за китка, тая вечер, ама у други ден съм на експерименталната площадка.
vectra72 - специалист
пон ное 26, 2018 8:39 pmВалтер Желязков написа:
Много бързо се предаваш. При какви настройки имаше подобрение?
Пробвай да раздробиш подаването.
Пример: 10 подава-30 пауза-вентилатор 2
Направи го: 5 подава-15 пауза-вентилатор 2
По този начин разбъркваш два пъти горивото за едно и също време, подаваш същото количество гориво с постоянна сила на вентилатора.
Мисълта ми е, че по лесно ще разпалиш две малки купчини отколкото една голяма, въздуха ще проникне по лесно в средата на горивото.
Пробва ли да притвориш блендата на входа на вентилатора?
При въглищата, подаване-пауза, обикновено е 1:6 до 1:10, като зависи каква мощност гониш.
Прави промените една по една, за да разбереш кое е повлияло най-добре.
Днес забелязах че когато пусна на ръчен режим подаването и главата се напълни с връх гори както трябва.Черупките са по-обемисти и немогът да напълнят главата както трябва.Сега е с настройки подава 30,пауза 40,вентилатор 1.За първа година ми е и още немога да схвана кое как е.
filmatoplo - майстор
ама у други ден съм на експерименталната площадка.
[/quote]




Чакай да чуе Шумахер :wink: .
Валтер Желязков - специалист
В гаранционната карта на горелката има две фигури, на едната пише добре, на другата зле. Въздуха се избира така, че да не пуши, да гори цялата реторта и да не спада могилата.
"ама у други ден съм на експерименталната площадка."

"Чакай да чуе Шумахер :wink: ."

Въй, ши ма привари!
Дали да ни си заниса възглавницата в котелното?
sian - специалист
Подаване 4s, горене 30s. Вентилатор 4 степен. Горелката е 35кВ. Руски въглища. Има подобрение. Старите настройки бяхя 8s÷60s. Може би оказва влияние и атм.налягяне респ.тягата. Коминът е
Ф200 Н10метра.

Прикачен файл

20181127_183028.jpg

Прикачен файл

20181127_183031.jpg
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: