• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mirochukov - напреднал
Сложи пак някакво меко желязо. Не случайно е направено така. :idea:
Дърводелския винт е стоманизиран нали!?
andy_forresite - майстор
Какви са параметрите на електрическата част на екоенергията - ел. двигатели, вентилатор, управление?
шоп - майстор
mirochukov написа:
Сложи пак някакво меко желязо. Не случайно е направено така. :idea:
Дърводелския винт е стоманизиран нали!?

Мисля, че си много прав! И в моята глава се завъртяха тези мисли, но по закона на Мърфи, защитата се активира януари, когато навън бе -23 и трябваше бързо да действам. Ще сменя дърводелският стоманизиран винт с болтче М5 още този уйкенд.

Имаше в друга тема колега от Перник с горелка Екоенергия 25. Та той си бе монтирал сито в бункера.

Изглежда това е спасението. За 3 години имах една авария, но никак не е приятно горелката да угасне поради прекратяване на подаването.
ktch_1964 - специалист
Моята ретортна горелка си я направих по идея от руски форум и ми струва 280лв.. Когато беше готова накарах сина да я снима
и да качи снимките в руския форум. Там ги е видял колегата ШОП и ги качи в този форум в друга тема , за което му благодаря.
В средата на ноември въпреки,че се топля основно на течно гориво реших да монтирам ретортната горелка на котела и да се
топля на твърдо гориво. До сега съм изгорил 1т. костилки от праскови , 300кг въглища от топливо , 6 чувала дървестни пелети
160кг. слънчогледови пелети. До сега не съм имал никакви проблеми , горелката се справя отлично. Може би съм пристрастен
но не бих дал няколко хиляди за специализирана пелетна горелка , това е мое мнение и моля никой да не се обижда.
шоп - майстор
andy_forresite написа:
Какви са параметрите на електрическата част на екоенергията - ел. двигатели, вентилатор, управление?
Анди, добър въпрос, но малко ме е срам да си призная, че не съм поглеждал. Нямам ЮПС и никога не съм гледал тези неща. 3-4-5 часа горелката поддържа огъня дори и без ток, а по шопско от години не се е случвало да няма толкова дълго време без ел. енергия.

Двигателят на шнека е само един и си има табела. Мога да прочета колко вата е.

Вентилатора си е стандартен тип охлюв и няма табелка. Може би е 20-30 вата и има 12 степени ( аз го ползвам само на 3-4-и 5 степен)



Важно е да отбележа, че всяка марка горелки е с различни двигатели, шнекове, управления. В Полша видях само в един магазин една и съща горелка окомплектована с 3-4 различни двигателя и редуктора и възможност за избор между 7-8 управления. Само вентилаторите бяха еднакви.
шоп - майстор
ktch_1964, спомням си случая. Гордея се, че българин е направил тази горелка, която руснаците в техният огромен форум оцениха подобаващо:-) Братушките много тачат и буталните ретортни горелки.
Поздрави!
lz2skt - специалист
Да...и аз се радвам за д.Чавдаров.Иначе на полските горелки обикновено ползват вентилатори WPA-117,120 модели ,оборотите са 1 /мин на шнека и проблема за построяването на подобна е най вече намирането на евтин компактен редуктор
4799inpl64 - специалист
шоп написа:
mirochukov написа:
Сложи пак някакво меко желязо. Не случайно е направено така. :idea:
Дърводелския винт е стоманизиран нали!?

Мисля, че си много прав! И в моята глава се завъртяха тези мисли, но по закона на Мърфи, защитата се активира януари, когато навън бе -23 и трябваше бързо да действам. Ще сменя дърводелският стоманизиран винт с болтче М5 още този уйкенд.

Имаше в друга тема колега от Перник с горелка Екоенергия 25. Та той си бе монтирал сито в бункера.

Изглежда това е спасението. За 3 години имах една авария, но никак не е приятно горелката да угасне поради прекратяване на подаването.
И то с болт-сделано
ktch_1964 - специалист
За следващия сезон ако е живот и здраве мисля да закупя хубав полски контролер да е с ламбда управление.
В тази връзка исам да попитам как се държат тези контролери при спиране на тока или при токов удър.
Руснаците пишат, че някои модели при такива обстоятелства си променяли настройките сами и трябвало да се включват през
стабилизатор. Имам стабилизатор от стар черно-бял телевизор, дали ще стане?
filmatoplo - майстор
Снимките могат ли да се открият и покажат .Може и да ги заобичам ретортните горелки :) .Държат ли коректно Температурата ,с подаване и вентилатора ли се действа .И при нея ли има степени ,изчакване пак Суспенд ли се нарича .Шоп обясни ми .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: