• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Ето тука ще излезе към 90 лева с доставка до БГ. Доставката в Германия е безплатна пращаш в склада на Габко и оттам ти я носят до БГ. Лошото е че се чака около 2 седмици, но цената е 3.40 за килограм.

ЦЪК


Ах да ги таковам той 34 евро бил кабела за оборотите. вентилаторите по 79 евро.
filmatoplo - майстор
Пълно е с вентилатори с параметри близки да wpa 07 например в Моторбарбекю -но те са от модела без кондензатор -който разбира да каже дали стават .
maistora1965 - специалист
пон окт 15, 2018 8:52 pmfilmatoplo написа:
Пълно е с вентилатори с параметри близки да wpa 07 например в Моторбарбекю -но те са от модела без кондензатор -който разбира да каже дали стават .
И аз това се чудя.
fbr - майстор
Щом е за 220 волта променлив ток, що да не стават. Дали с кондензатор ще формираш магнитното поле, или ще имаш намотка накъсо върху единия полюс, дали с ротор от постоянен магнит ще бъде двигателя, все една и съща работа ще върши.
maistora1965 - специалист
Някой има ли представа защо полякът сипва хидратна вар/така мисля на чувала пише wapno clasic/ върху въглищата. Виждат ми се достатъчно сухи за да е да поеме влагата. Интересното е след 15 минута.
gnt69 - майстор
чет окт 18, 2018 7:44 pmmaistora1965 написа:
Някой има ли представа защо полякът сипва хидратна вар/така мисля на чувала пише wapno clasic/ върху въглищата. Виждат ми се достатъчно сухи за да е да поеме влагата.
Беш ли го той тоя професионален огняр. Виж как си има ръженчета за всяка операция и всичко му е ясно има си грездейчета за турбулаторите за ръженчетата за лопатките. Няма тайни за него само не разбрах всекидневно ли почиства. Такива отработени движения се получават след 300-500 почиствания.
Сега намерих варта се използва за улавяне на серния диоксид при горене на въглища.

Варовикът ефективно поглъща серния диоксид, отделен от въглищата и го запазва в рамките на пепелта, която се отстранява редовно. Ниските температури на горене позволяват протичането на ефективен горивен процес, без да се стига до размекване на пепелта, поради което пепелта, съдържаща SO2, може лесно да се отстрани. С тази технология може да се достигне до 80-90% намаляване на серния диоксид.
maistora1965 - специалист
Значи трябва да се пробва г-н Желязков е на въглища аз за сега съм на пелети като мина на въглища със сигурност ще пробвам.
filmatoplo - майстор
Майсторе смени ли го . :)
maistora1965 - специалист
чет окт 18, 2018 9:56 pmfilmatoplo написа:
Майсторе смени ли го . :)
Да утре го чакам и газ на горелката че тук започна да застудява и жената :datz: Като я запаля и нормализирам процеса ще снимам защото за тази горелка никъде не можах да открия клип.
Radoslaw - специалист
Прикачен файл:
IMG_20181018_215531.jpg
Прикачен файл:
IMG_20181018_215531.jpg
пон окт 15, 2018 8:52 pmfilmatoplo написа:
Пълно е с вентилатори с параметри близки да wpa 07 например в Моторбарбекю -но те са от модела без кондензатор -който разбира да каже дали стават .
Може да е пълно ,но не стават.За пелетните горелки и ретортните с по малка мощност са необходими по малки вентилатори,които за съжаление трудно се намират.Случайно попаднах на точния вентилатор

30 W,130m3/h.180 Pa.2 kg Малък компактен и точно ,какъвто ви трябва.До няколко дни ,ще ми кажат цената и ще я обявя.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: