• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lz2skt - специалист
Oборотите на редуктора трябва да са 1,2 об/мин.Лебедка за кола или телфер на 220в ?Пак ще са високи оборотите и още един редуктор ще трябва ги намали.Днес гледах в Практикер телферите на 220в са около 180лв-дават им 8м въже да навие за 1мин.Обороти на редуктора не пишат в упътването
filmatoplo - майстор
Лебедката е бърза имам такава на бънджито
boyanak - напреднал
fbr написа:
Според мен задачата с горелката е по-лесно решим проблем, дали с купуване, дали със сръчни ръце. По осигуряването с гориво, или сглобяване на трошачка трябва да се мъдрува. Направих проучване за доставка с куриер на палетизирана доставка. Цените почват от 70 лева на тон. Излиза на 30% от цената на горивото. Отива се пак на покупка от Топливо и се мисли за трошачка.
Колега от къде си и това Топливо какви въглища има и на каква цена???В Варна Топливо продава най-големия боклук!Тук качествените донбаски (натурални)са 400лв/тон???На мен фракцията с транспорта ми идва по-евтино!Какви трошачки какви 5 лева???Явно не си се ебавал с темата въглища!
boyanak - напреднал
6osi6 написа:
boyanak написа:
53кВ е Виадруса,а горелката-60кВ!
Не е ли много 60kW?
Според разхода от 5.т горелката работи на 20 kW.
За 53кВ котел ,горелка 60кВ да е много???Колега що за въпрос?Нещо не мога да те разбера???И как направи тези изчисления???
phantom_ - специалист
Ето на какво попаднах. https://youtu.be/9c2Sjukz5pI тук се използва ръчен гайковерт и се задвижва само от моторче за чистачки :shock: и то при не пресети въглища..а накрая и камъни слага :rock:
maistora1965 - специалист
phantom_ написа:
Ето на какво попаднах. https://youtu.be/9c2Sjukz5pI тук се използва ръчен гайковерт и се задвижва само от моторче за чистачки :shock: и то при не пресети въглища..а накрая и камъни слага :rock:
И това чудо струва под сто лева но дали е толкова мощно дават го 1:69 :?
phantom_ - специалист
Найстина е много мощно,с лекота развива гайки на камион ползвал съм такова.Но по ме учудва че моторче за чистачки на 12волта се справя с този товар :wink:
fbr - майстор
boyanak написа:
Колега от къде си и това Топливо какви въглища има и на каква цена???В Варна Топливо продава най-големия боклук!Тук качествените донбаски (натурални)са 400лв/тон???На мен фракцията с транспорта ми идва по-евтино!Какви трошачки какви 5 лева???Явно не си се ебавал с темата въглища!
С въглища се "ебавам" от 2000-та година. Дотук имам изгорени над 50 тона. Горя само въглища. Горил съм какви ли не, пернишки, от мина Черно море, брикети, всичко каквото е продавал "Топливо", петрококс от тези, които гори циментовия в Девня. Едва ли имаш по-голям опит от мен в отоплението с въглища. Това което продава "Топливо" последните три години, е най-доброто, което някога е продавал. Става дума за Варненското "Топливо" Зареждането тази година беше на 290 лв/т
boyanak - напреднал
fbr написа:
boyanak написа:
Колега от къде си и това Топливо какви въглища има и на каква цена???В Варна Топливо продава най-големия боклук!Тук качествените донбаски (натурални)са 400лв/тон???На мен фракцията с транспорта ми идва по-евтино!Какви трошачки какви 5 лева???Явно не си се ебавал с темата въглища!
С въглища се "ебавам" от 2000-та година. Дотук имам изгорени над 50 тона. Горя само въглища. Горил съм какви ли не, пернишки, от мина Черно море, брикети, всичко каквото е продавал "Топливо", петрококс от тези, които гори циментовия в Девня. Едва ли имаш по-голям опит от мен в отоплението с въглища. Това което продава "Топливо" последните три години, е най-доброто, което някога е продавал. Става дума за Варненското "Топливо" Зареждането тази година беше на 290 лв/т
Не знам Топливо какви продава сега,но се опарих от тях преди 6-7 год(въглищата им бяха с 30% прахоляк) и от тогава докато бях на ръчно зареждане ме зарежда един пич с донбаски-пресяти,без грам прах.Базата му е в Винзавода,той ги купува на едро (пресява ги и ги пакетира ) от фирмата вносител в Русе.Сега аз купувам от същата фирма фракция-пакетирани!А Топливо внасяше руски(мисля кузбаски),които са по-ниско калорични от донбаските!Разбира се всеки прави своя избор!По принцип за следващия сезон аз ще търся колеги от Варна да направим обща групажна доставка от Русе ,за по-евтин транспорт!Не искам да си правя експерименти с по-ниско калорични от донбаските,защото в момента експерентирам с пелети и не съм доволен!!!
6osi6 - майстор
boyanak написа:
Нещо не мога да те разбера???
Колега boyan, котелът за отопление ли се ползва? Какъв е най-високият му дневен разход в студено време?
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: