• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kabel96 - специалист
ср юни 19, 2019 6:23 pmandy_forresite написа:
Кабел96, хващаме ли 3 киловатчаса от 1 кг?
Там някъде около 3,8 може би.Не мога точно да кажа защото не знам кпд на котела.Проблема при мен не е в количеството изгорени пелети а в това да намалим чистенето.А и както казах за 40 KW потребление нямам друга алтернатива.
шоп - майстор
чет юни 20, 2019 8:58 amkabel96 написа:
ср юни 19, 2019 6:23 pmandy_forresite написа:
Кабел96, хващаме ли 3 киловатчаса от 1 кг?
Там някъде около 3,8 може би.Не мога точно да кажа защото не знам кпд на котела.
Ми то КПД се мери винаги на една система горелка +котел.

Например гориш 100 кг пелети и топломера показва 380 киловата топлинна енергия :)
kabel96 - специалист
чет юни 20, 2019 1:43 pmшоп написа:
чет юни 20, 2019 8:58 amkabel96 написа:
ср юни 19, 2019 6:23 pmandy_forresite написа:
Кабел96, хващаме ли 3 киловатчаса от 1 кг?
Там някъде около 3,8 може би.Не мога точно да кажа защото не знам кпд на котела.
Ми то КПД се мери винаги на една система горелка +котел.

Например гориш 100 кг пелети и топломера показва 380 киловата топлинна енергия :)
Така е прав си но явно аз не разбрах въпроса както трябва.Цитираното число е от анализа който давах за сертификат а не от котела при мен.
пет фев 17, 2017 6:02 pmmirochukov написа:
20170216_093149[1].jpg
За колегата Клинтън
колега имам същата горелка от която съм много доволен да попитам каква точно свещта която си ползвал
пет фев 17, 2017 9:31 pmRadoslaw написа:
Klintan за съжаление ти си от противниковия отбор,ако мога ,така да се изразя.Така и не повярва във възможностите на Екоенергиа.Доколкото разбирам от другия форум в който участваш си продал екоенергиата и си купил горелката Еко,което за съжаление е огромна грешка.Просто повярва в изказванията ,на няколко участници и реши ,че те са прави.А да знаеш случайно,че Екоенергиа произвеждат и едни от хубавите и иновативни котли в Полша.Тоест имат ,подобаваща материална база.Дали горелките ,еко могат да се похвалят с това.Защо най големите полски производители на котли Mettal Fach,Per Eko ,Witkowski са избрали Екоенергиа ,а не Еко.Но ти просто повярва в писанията на пишман майсторите.Но няма значение ,избора си е твой.Все пак ти показвам ,как изглежда оригинала.
Видях ,че има и други колеги с такива решения.Моите поздравления ,към тях.Въпроса е обаче ,как се управлява самата запалка.Колко време да работи с каква сила ,на вентилатора,преди това ,колко гориво да се подаде.След това ,кога да се включи ламбда сондата и да поеме своята част в управлението на горивния процес.Изобщо моите поздравления ,към колегата ,който отвори тази тема.Очертва се ,като една ,от най актуалните с оглед на промените,настъпили в новите контролери.Не напразно с тези именно нови контролери едни и същи котли се изстреляха от 3 в 5 клас на екологичност.Но това е друга тема и ще я продължим ,малко по нататък
имам я същата горелка на Екоенергия но от наколно дена я ползвам с управление на Наторела мисля че ще работи доста по икономично
dari__1 - помощник
Здравейте малко да повдигна темата.
Значи въпросът е следния ползвам котле saypet турско с ретортна горелка (както казват всеядно) обаче миналата зима точно преди Нова година изгоря оригиналния контролер и се наложи да купя контролер Titanic+. Въпросът е повече към някой който е ползвал или познава този програматор да даде малко информация относно настройките.
Ще съм много благодарен ако някой може да ми даде повече информация
Фитилчо - майстор
Колеги има ли нещо ново/подобрено откъм реторни горелки към момента...
Управления също. Трябва да контролирам бойлер,слънчеви колектори вакуумно тръбни за БГВ, камина на пелети(тя си има нейно си управление по принцип вградено) и 3 помпи- 2 за отоплението и една за бойлера.
Кое е най доброто на пазара за горене на въглища, пелети няма да горя в нея, имам си камина на пелети на Nordica.
Колегите от София, какви въглища от къде на каква ценa горите и ако може да споделите разход?
Благодаря предварително :)
Валтер Желязков - специалист
Горелка SV200n с контролер Timel SKZP-02F. За слънчевия колектор ползвам управление на Натурела.
keymaker - специалист
нед юни 16, 2019 11:31 amfbr написа:
За пелети, каквито и да са, ти трябва горелка със запалка, т.к. пелетите не тлеят дълго, и трябва запалване при последващ старт. APR също нямат запалка, но съм виждал горелки от типа на APR със запалка. Не ми се търси сега, но ако се разровиш из полските горелки, ще намериш.
--------------------------------------------------------------------
В събота вечерта към 2 без малко тока умря! След незнам какви манипулации на техниците за отстраняване на аварията и ЮПС-а вече неще да работи на акумулатора ,ама го зарежда(така или имаче е вече на сериозна възраст,та не го жаля). Съответно котела вече няма ток. в 6:30 ставам , нали съм дърт вече и не ме свърта у кревата ( току виж жената проявила желания някакви , та да ги избегна) и с учудване гледам някои лампи си светят както е редно , други едва мъждукат или хич не светват ( всички са ЛЕД , ама на различни производители) . А поне съм си прост съм си монтирал волт и ампер метри на входното напрежение , та зашеметяващата цифра е 80 волта. Съответно контролера не свети мотори не мърдат и така , мъртва работа. В 7 и малко идва тока ама нали съм умрял за кафе бързам баш това да свърша най отпред. Като изтече кафенцето , и отпих глътка , реших да вида дали няма щети по няма и 7 дневната екоенергия 25 , с най тъпия контролер тимел СК 01 . И какво се оказа тя си тръгнала . Значи е изкарала почти 6 ч. без ток и подаване на гориво, и щом е тръгнал вентилатора се е съживил огъня в нея. Напъвам я със сламени пелети. спичат се и правят едни телешки езици ,ама като натегнат с масата си ,се чупят и за момента съм доволен от разхода около 25кг. за деноношие . Отопляваме 90кв.м. площ с височина 2.4м. , един бойлер 80л. 3 серпентини по 3кв.м. ( насновани през 10 см) и 4 радиатора по 1,80 х 0,6 м. поддържаме 21-22*С.
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: