Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dragozow - майстор
Здравейте, 50 годишен блок, тръбите на парното и те. Тази година за първи път пълних източената система и в началото при дрениране излиза вода с цвят на боза. Имаме запушени радиатори по някои апартаменти. Въпроса е как е по-добре за тръбите, да източваме и пълним всеки сезон или да оставим системата пълна? Според разни статии ръждясва много повече при източена система.
swissmad1 - специалист
По принцип ти решаваш ,но както си писал.........
dragozow написа:
ръждясва много повече при източена система.
dragozow - майстор
А ще "върти" ли топломерите, защото такива опасения чувам от съседи?
swissmad1 - специалист
Не разбира се .Те се нулират преди новия отоплителен сезон.
dragozow - майстор
Нищо не нулират, минават в края на отоплителния и свалят показанията. Опасенията на съседите са, че като е топло лятото, топломерите ще отчитат като има вода.
swissmad1 - специалист
Е как мислиш,че новия отоплителен сезон пак започват от 0 ? Никой нищо не сваля-отчитат се визуално!
+ това лятото водата в отоплителната инсталация е студена = как ще ти ,,навърти" енергия ?
Калояне ,уж си умно момче а задаваш едни въпроси......
dragozow - майстор
Знам, че не е така, но ми говорят глупости, които без да се занимавам с парно знам, че няма как да са така.
muhala - майстор
вт ное 30, 2021 9:48 pmdragozow написа:
Нищо не нулират, минават в края на отоплителния и свалят показанията. Опасенията на съседите са, че като е топло лятото, топломерите ще отчитат като има вода.
"Топломера" почва да върти (интегрира температурата по времето) при температура на радиатора над 28*C
muhala - майстор
вт ное 30, 2021 11:15 pmdragozow написа:
Знам, че не е така, но ми говорят глупости, които без да се занимавам с парно знам, че няма как да са така.
Правиш каквото знаеш и не се обясняваш. Решения се взимат на ОС на ЕС. Според мен не трябва да се точи, за да не ръждясват тръбите
5kof - специалист
Миналото лято по време на един кошмарен ремонт се наложи да развием 1-2 крана от отоплителната инсталация на блока, в който живеем. Сграда с Акт16 от ноември 1995г. Чудех се дълго време от къде въобще минава водата по тия тръби, запушени от ръжда. Останах с впечатлението, че ръждата е тази, която държи тръбите да не се разпаднат и потекат. Една от причините за това състояние е, че двама малоумника са се заели да "управляват" абонатната станция. И всяка пролет като спре толоподаването източват цялата система. Защо? Защото нямат акъл за 5 пари - да можел всеки да си прави, какво си иска ремонти. Но глупостта по хората ходи.

Тема "Да се източва ли парното след отоплителният сезон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: