Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Не разбирам точно ,понеже аз не съм запознат със схемата ,ако трябва намери часовник с независим контакт който да прекъсва веригата .
georgi82 - специалист
Днес пак мерих тези напрежения докато работеше горелката(включваше и изключваше) при вкл положение има напрежение по втората фаза при изкл няма,включването и изключването на напрежението според мен се осигурява от нещо като термореле или не знам точно как се нарича има го на втората снимка(бялото между копчетата и термостата) от него излиза жица която най вероятно мери температурата и при достигане на зададената то спира напрежението към горелката.т.е на изхода на клемите за горелката свързвам електронния часовник(защото работи и без наличие на напрежение на вход тъй като има батерии)и в исканото от мен време за работа,работата на горелката си се управлява както сега и когато искам да изгасне, часовника прекъсва напрежението независимо дали има на вход или няма и когато искам да се включи той просто пропуска напрежението и горелката си заработва в режим както си е фабрично направена.

Тема "Въпроси за пелетна горелка Ерато GP32" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: