• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
Здравейте колеги ,понеже има други теми за пелетни горелки а ние ги пълним с разтягането на локуми за тоя тип горелки,пускам специална тема за тях и искам да ви покажа какво сътворих за няколко дни :-D И тая тема да остане за тоя тип горелки (самоделки).
Аз я направих по тоя начин..Изработката на главата я направих от тръба Ф 200мм. 4мм дебела ,парчето беше 35 см дълго а за останалата част използвах всякакви други парчетий който имам в двора :roll:
Прикачен файл:
DSC_0066.jpg Започнах изработката на главата
ето така се получава
Прикачен файл:
DSC_0067.jpg
Прикачен файл:
DSC_0068.jpg ето как се получава въздушния "джоб"
Прикачен файл:
DSC_0070.jpg затварям го със шиничките
Прикачен файл:
DSC_0071.jpg изглед и от другата страна
phantom_ - специалист
Прикачен файл:
DSC_0072.jpg ето шината
Прикачен файл:
DSC_0073.jpg и как стой
Прикачен файл:
DSC_0074.jpg ето я и заварена
Прикачен файл:
DSC_0075.jpg и готова
Прикачен файл:
DSC_0077.jpg изглед и от другата страна
phantom_ - специалист
Продължаваме с направата и на гърбът който разпробих и оставих място и за запалка уж,като незнам още дали ще я вградя,но място оставих :roll:
Прикачен файл:
DSC_0080.jpg
Шнека го направих пак от мойте вторични суровини тръба с вътрешен диаметър 104мм а шнека е 100мм като го поръчах беше уж най дебелия със основа от 6мм и външен ръб от 4мм ,но като дойде се оказа че е 4мм на 2мм :rolleyes: затова го подсилих като заварих две парчета спирала едно за друго и така стана доста здраво,като целта ми е да троши едрите буци въглища :rock:
Прикачен файл:
DSC_0083.jpg започнах изработката на шнека
Прикачен файл:
DSC_0085.jpg ето и как изглежда двойно подсилено
За ос използвах стара тръба която ми е от старата инсталация на парното :lol: (мисля че 1 1/4 :? ) и лагер нов мисля че е от АУДИ 80 от предна главина,но така и така стоеше :wink:
Прикачен файл:
DSC_0086.jpg ето го и него
phantom_ - специалист
Започнах и направата на основата на бункера от 2мм ламарина
Прикачен файл:
DSC_0092.jpg ето как изглежда
ето и по краен продукт ,нямям снимки на цялата направа но всичко се вижда.Купих ръчен гайковерт за камиони с предавателно число 1;68 и със едно моторче от чистачки от Ланчия делта,пак което беше в гаража :-D се получи това
Прикачен файл:
DSC_0003_1488689741279.jpg и по цял изглед
Прикачен файл:
DSC_0004_1488689745000.jpg
след тест на шнека да се види дали разбива буците и дали няма да се товари моторчето(учудващо нямаше никакъв зор..
Прикачен файл:
DSC_0090.jpg прави ги на дроб
и след като ми се напълни главата :roll:
Прикачен файл:
DSC_0007.jpg огънн
:-D
за вентилатор ползвах едно вентилаторче на 12в за надуване на дюшеци.. малко слабичко дойде ама за теста става :rolleyes:
Последна промяна от phantom_ на нед мар 05, 2017 10:00 am, променено общо 1 път.
phantom_ - специалист
Прикачен файл:
DSC_0091.jpg ето какви буци изпробвах

ето и снимка на готовата глава на горелката която сякаш стана малко голяма и ще трябва да преоразмеря(45см в момента :shock: )
Прикачен файл:
DSC_0002_1488689746648.jpg


Ето и как изглежда на видео
https://www.youtube.com/watch?v=3ycp6CKJAYo
https://www.youtube.com/watch?v=XLpXGnc ... e=youtu.be
Имам няколко въпроса към знаещите в този форум, който много ми помогна при направата :prayer: благодаря на всички който са си постнали тук снимки на горелките и който си споделят майсторлъка те са много и няма да ги изброявам,за да не забравя някой и да се почувства обиден =D> Интересува ме какво управление да сложа,дали натурела, или да търся за ретортна горелка?Какъв вентилатор да сложа?
Последна промяна от phantom_ на нед мар 05, 2017 11:04 am, променено общо 1 път.
ktch_1964 - специалист
Браво , много добре се получава. Помисли за почистването на пепелта която се събира с течение на времето между външния и
вътрешния диаметър на горивната глава. Като правиш бункера предвиди авариен люк са изпразване на бункера при не щатни
ситуации , иначе е много трудно да изпразниш пълен с въглища бункер. Мисля , че няма да е лошо да помислиш са система
"автоматичен пожарникар" за да ти е спокойно на душата.
phantom_ - специалист
Добавих още един клип как гори в предния пост.Да трябва да сложа "пожарникар" мисля да е затапено с восък и една туба с вода :? И да трябва на дъното на бункера да се направи една ревизия за всеки случай,а за горивната камера мисля да я намаля сякаш че стана доста дълга 45см от който 35см ще трябва да са под котела :shock: Трябва да се остави да гори като цяло повече време че да може да се види какво се случва и дали ще трябва бъркалка примерно :?
lz2skt - специалист
Премести вентилатора под тръбата на шнека.Според мен ако гориш въглища трябва още отвори за въздух в дъното на ретортата.Вентилатор турбинен е най-подходящ.
ktch_1964 - специалист
Може би така ми се вижда, но тръбата за подаване на въздух ми се струва с малък диаметър. Помисли за вентилатор с по голям
дебит и клапа която се затваря сама след спирането на вентилатора. На какъв котел смяташ да я монтираш? Ако имаш възможност
направи проба с сл. пелети и качи клип , мисля ,че на много хора ще им е интересно.
phantom_ - специалист
Този вентилатор беше само за пробата и е ясно че не става, тръбата му е ф40-45 вътрешно,изглежда малка може би защото тръбата на шнека е ф110 а главата отпред ф200 :-D Трябва да пробия още дупки и пак да се тества.
lz2skt написа:
Премести вентилатора под тръбата на шнека.Според мен ако гориш въглища трябва още отвори за въздух в дъното на ретортата.
Защо вентилатора да е отдолу? И за къде в дъното имаш предвид да пробия още дупки?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Тема "Всегоривна горелка направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: