• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
idealist - специалист
andro440 написа:
Виадруса е всегоривен ,с горелка или без ,гори даже автомобилни гуми ,поставен на пиедестал и повдигнат ,става изключително добра машина за отопление , а относно икономията всичко е зависимо ,най вече от човешкия ресурс и уменията на собственика му!Аз не се оплаквам , с 300 лв изкарах зимата ,даже и сега си гори и съм на отворени прозорци
Май-май, скоро не си чел бележката си ! Дано се сещаш за вица !
ktch_1964 - специалист
phantom_ написа:
Да и така става термо релето да првхвърли към второто циклично реле с по големи времена за да може да подържа огъня :supz: Това което по нагоре съм постнал няма наличност от него,а аз искам да има и настройки в минути и секунди,такива има малко.Ти какви използва?
Моят самоделен контролер съм го снимал, на него се виждат двете релета. Относно релетата питай гугъла, аз ги намерих така.
Radoslaw - специалист
Не знам дали знаете ,но първите ретортни горелки или техния първообраз е направен през далечната 1923 г,в щатите.В момента се опитвате да ги конкурирате.Колегата @щоп ви подсказа,има контролери ,които за на цена 50 евро.За тия пари ,само датчиците ,кутията и елементите ,като купиш и пак ще ти излезе толкова.И дори да го направиш ,ще бъде ,като щатските преди век.Но всеки решава ,сам за себе си.
phantom_ - специалист
Точно за това и питам тук за контролер :-D Ясно ми е че само две циклични релета са около 70лв. и не си струва да се дават само за тях според мен,но сега искам да я тествам и не се сещам как по друг начин :? Давайте идей колеги :roll:
filmatoplo - майстор
Абе за тест и ти може да ги включваш :) .
andro440 - майстор
Таймер 555 ,два потенциометъра ,реле , и зарядно от стар телефон за захранване -получава се почти управление ,като на натурела за 3-и лева . даже бях монтирал един терморезистор да променя стойноста на потенциометъра за подаване на гориво при покачване на температурата и се постигаше ,нещо като модулация ,Но няма нищо общо с Натурела това ! Показвам с какво управление запалих първоначално горелката си -и си работеше доста прилично !
Прикачен файл:
Picture 088.jpg
Picture 088.jpg (36.54 KиБ) Видяна 1565 пъти
filmatoplo - майстор
:-D Напускай сегашната работа ,нает си в НАСА .
phantom_ - специалист
andro440 написа:
Таа
Браво колега като му разбираш,на мен този таймер 555 нищо не ми говори. :?
phantom_ - специалист
Днес звънях на всички обяви за циклични релета и никъде не намерих такова каквото искам :rolleyes: Накрая звъннах на Натурела и там цената за най новото им управление е 210лв с ДДС. Иска ми се на първо време да купя само едно циклично че да видя как се справя тая горелка :?
filmatoplo - майстор
Ти пък скочи на най скъпото , стандартното управление е 180 лв .Аз съм с такова ,вземи си като моето с датчик за димни газове и си гледай кефа ,ще си играеш с тези телета и накрая пак ще ме послушаш но ще си дал някой лев повече .Аз това го изпитвам на гърба си и вече знам ,трябват гуми -- нови .Развали се пералнята- нова.по евтино излиза този метод . Успех. :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19

Тема "Всегоривна горелка направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: