Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Bobko81 - напреднал
Не претендирам,че разбирам от пелетни котли и камини защото тази зима живот и здраве ще ми първата през която ще се отоплявам на пелети.Искам да попитам къде ще се образува конденз.Защото от камината до баджата имам разстояние от 2,50м и след това влиза в централния комин на панелен блок.Аз не гоня ниски температури,а просто габаритите на тази камина ме устройват идеално за мястото с което разполагам.
sian - специалист
Bobko81 написа:
Монтирах си тази камина и за сега мога да кажа,че съм доволен от нея като размери,бункер за пелети който е 45кг. и това,че температурата на изходящите газове не надвишава 65-70 градуса.Вече зимата ще мога да кажа по подробно.
Ако може снимай топлообменника, ако не се лъжа е с димогарни тръби.
medo5303 - напреднал
До Bobko 81 как се държи камината? Справа ли се добре с температура в стаите,разход как е?Добра вечер.
Bobko81 - напреднал
Камината се справя перфектно.Работи в апартамент с площ от 60кв.м .Също така поръчах и суха камина със същата марка с която се отоплявам аз в гарсониера и няма никакъв проблем.Аз съм настроил тази с водната риза така на MAX подава пелети на 30сек.-12сек.,на 3та степен на 30сек.- 10сек.,на 2ра степен на 30сек.-8сек.,на 1ва степен на 30сек.-7сек. и на ECO режим на 30сек.-6сек. при температура на водата 60 градуса.Сухата камина е със същото меню а настройките са с по една секунда надолу на всяка степен.
Прикачен файл:
106947761_4_585x461_peletna-kamina-firepower-21kw-s-vodna-riza-nova-elektronika_rev005.jpg
106947761_4_585x461_peletna-kamina-firepower-21kw-s-vodna-riza-nova-elektronika_rev005.jpg (25.99 KиБ) Видяна 1983 пъти
КУПИХ СИ ТАКАВА ПЕЛЕТНА КАМИНА, НАТОВАРИХ Я С 13.5 kw РАДИАТОРИ ПРИ 82КВ.М.ЗАСТРОЕНА ПЛОЩ , МОНТИРАНА Е В СУТЕРЕННО ПОМЕЩЕНИЕ БЕЧ С КОРИДОР И СПАЛНЯ И МИНИКУХНЯ.ПРИ ТЕМПЕРАТУРА НА УЛИЦАТА В НАШИЯ РЕГИОН ДЕНЕМ +4/+7 И НОЩЕМ 00/-4, ПОСТАВИХ РЕЖИМ НА КОНТРОЛЕРА <АВТОМАТИЧЕН =29> ЗАДАДЕНА ДОСТИГНАТА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ИЗКЛЮЧВАНЕ 48^ <POWER =7> <FAN=22/23> ДОСТИГНА 48^ ЗА ОКОЛО 45-50 МИНУТИ И ИЗКЛЮЧВА ТОЧНО НА ЧАС.СЛЕДВА 2 ЧАСА ЦИРКУЛИРАНЕ ДОКАТО ОХЛАДИ ДО 19^ (КАКТО Е ЗАДАДЕНО 48-29=19)ПРИ КОЕТО В СТАИТЕ СЕ УСТАНОВЯВА ТЕМПЕРАТУРА +19/+22 ГРАДУСА И ПАДА ДО 18/19 ЗА ТОВА ВРЕМЕ.
РАЗХОДА НА ПЕЛЕТИ КЛАС "А" НА КОИТО ПИШЕ 5.3 KWH/KG И ЧЕ 70%СА ИГЛОЛИСТНИ И 30% ШИРОКОЛИСТНИ ПРОДАДЕНИ МИ ЗА УКРАИНСКИ ИЗНОС В ОПАКОВКА ЧУВАЛИ ЗА ИТАЛИЯ "NORTH" БЯЛО СИНЯ РАЗЦВЕТКА С БЯЛА МЕЧКА ....))пРИ ЦЕНА 360-380ЛВ/ТОН
РАЗХОДА ПРИ ТЕЗИ ОПЦИИ Е ЗА 24 ЧАСА ВРЕМЕ ТОЧНО 20KG. :? -НЕ ЗНАЯ ТОВА ДОБРЕ ЛИ Е ИЛИ НЕ Е, ЗАЩОТО НЕ СЪМ КУПУВАЛ ОЩЕ ДРУГ ВИД ПЕЛЕТИ ЗА СРАВНЕНИЕ.ПОКУПКАТА НА ПЕЛЕТИ НА ПОДХОДЯЩА ЦЕНА И ДОБРО КАЧЕСТВО Е ДОСТА РИСКОВА ОПЕРАЦИЯ И ПРИЛИЧА НА "ДУНАВ МОСТ -2" А ЗА СКЪПИТЕ В ПРАКТИС , ПРАКТИКЕР И ДР.ВЕРИГИ ЗНАЕМ.ТОВА Е ДРУГА ОТДЕЛНА ТЕМА.
andy_forresite - майстор
Промени начина на писане. Странни са ми тези големи букви и символчета.
Не съм сигурен че разбрах как регулираш температурата у вас. Задаваш температура на водата, която когато котелът/камината, каквото е там, достигне, да спре да гори и да върти водата до спадане на нейната температура до 19 :? Изключително странен метод за температурен контрол над вътр. температура.
Имаш ли термоглави или стаен термостат? Без едно от двете температурата вътре ще е каквато се получи. Сега е 19-21, а утре като на улицата падне до -10°С, колко ли ще е вътре? Наслагай термоглави и накарай машината да работи по температура на водата. Ще гори повече, но ще имаш постоянна температура примерно 22-23 градуса.
"FirePower W21" От месец имам такава камина ,затова се интересувам от конкретни въпроси по експлоатацията, ако някой има такава.А що се касае за управлението на температурата на въздуха в стаите, това е отделна тема и отваря широка гама от много допълнителни теми които тук сега няма да засягам-как да управляваш най правилно и оптимално.За различните марки пелетни камини конструктурите подхождат по сходен начин, но имат особености които са характерни за самата марка.Това решение което е заложено в контролера за управлението на процеса на горене и поддържане на температурата на водата в различни режими при "FirePower W21" -не мога да коментирам ,защото просто не съм запознат с други марки камини какво представлявт и как го постигат.Затова споделям обикновенни проблеми и технически показатели на работен режим и евентуално отстраняване на неизправности и грешки.
Купих си 21 киловатовата и я ползвам 2 месеца. Много съм доволен! Изгорил съм 1тон пелети до сега. Много просто и здраво е направена, всички настройки ми ги обясни момчето. Камината е супер! Отоплявам 90кв. етаж от къща. Ако имате конкретни въпроси - питайте!
andy_forresite написа:
Промени начина на писане. Странни са ми тези големи букви и символчета.
Не съм сигурен че разбрах как регулираш температурата у вас. Задаваш температура на водата, която когато котелът/камината, каквото е там, достигне, да спре да гори и да върти водата до спадане на нейната температура до 19 :? Изключително странен метод за температурен контрол над вътр. температура.
Имаш ли термоглави или стаен термостат? Без едно от двете температурата вътре ще е каквато се получи. Сега е 19-21, а утре като на улицата падне до -10°С, колко ли ще е вътре? Наслагай термоглави и накарай машината да работи по температура на водата. Ще гори повече, но ще имаш постоянна температура примерно 22-23 градуса.
Вдигаш градусите с 2-3 и пак ти е постоянна температурата и то без да ти вдига драстично разхода
benimm8808 - специалист
Момчета не се прави така, това е форум за обмяна на опит на отделни системи, било то строителни, отоплителни и п.р. Почти всички потребители с регистрация на повече от година им става ясно веднага,когато се пусне тема или се коментира в такава-на потребители с по няколко мнения и регистрация "от вчера", и почнат или със суперлативи или с колко са доволни от дадения НОВ продукт.
Не ме разбирайте погрешно,аз съм за това да се произвеждат Български продукти и да се налагат на нашия и дори на външния пазар,но ми се струва малко "ефтино" по този начин, а и българина е по скоро скептичен на този вид скрита реклама.
Поздрави и успех.

Тема "Нова марка пелетна камина "FirePower W24" Мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: