Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Bobko81 - напреднал
вт мар 06, 2018 4:04 pmmiroslav angelov написа:
Камината ми върши прекрасна работа. За почистване обаче ползвам прахосмукачка, няма пепелник, ако за това питаш. Истината е че пелетите е добре да не са слънчогледови, за да не я чистиш често иначе ако ги мешеш с нормални нямаш проблем. ако търсиш нещо което да върши работа, просто, здраво и евтино и не на последно да и пипаш настрйките тези камини стават. Като дизайн вече , ако ти допада! Има и по-красиви. Горивните камери са по-големи от на burnit. всеки си решава сам!
И аз съм пробвал със слънчогледови пелети но много бързо се пълни кошничката с пепел и се задънва.Вчера купих 2 тона дъбови пелети на Говежда - Екоинд - 360 лева за тон, 5,40 на чувал.
NinthRaven - напреднал
Здравйте колеги. Смятам и аз да минавам на пелети и затова искам да попитам: Тоя Огън топлоотдава ли? За самата печка питам? Защото не искам да слагам печка в стая,аман вече от това. Имам едно сервизно помещение, около 5 квадрата. Дали ще стане за тая работа? Само да вметна,че смятам да взема не повече от 20кв. камина.Благодаря.
Bobko81 - напреднал
вт юни 19, 2018 10:29 amNinthRaven написа:
Здравйте колеги. Смятам и аз да минавам на пелети и затова искам да попитам: Тоя Огън топлоотдава ли? За самата печка питам? Защото не искам да слагам печка в стая,аман вече от това. Имам едно сервизно помещение, около 5 квадрата. Дали ще стане за тая работа? Само да вметна,че смятам да взема не повече от 20кв. камина.Благодаря.
При мен е в коридора и да топло отдава но само отпред.От горе е с вата заради електрониката и от страни е същото.
Bobko81 - напреднал
Вече марката е с ново име http://firestar.bg/
brassSob - специалист
вт окт 15, 2019 6:08 pmBobko81 написа:
Вече марката е с ново име http://firestar.bg/
А каква е причината за това да се смени марката? Някой да не си помисли, че се заяждам или нещо такова. Просто питам.
Bobko81 - напреднал
Преправих камината да работи със слънчогледови пелети,защото за момента са на цена 9лв. чувала във Видин.За целта се поставя втора турбина която издухва това което се събира в кошницата на определено време.Поръчва се и ново управление което да я командва.За сега е добре.За 5-6ч. работа в кошницата беше останало около 1-2 пръста шлака.
silent - майстор
И къде отива издуханата пепел .....в кюнците .... :-D
И в кюнците, но по скоро в пепелника.
Това е идеята на периодичното почистване/продухване, но явно основният вентилатор не може да се справи със слънчогледовата купчина от пепел.
Bobko81 - напреднал
Изпада отстрани на кошницата.И от двете страни има достатъчно пространство.Спкойно може да гори 8-10ч. само на слънчогледови пелети без проблем,вече съм го тествал.

Тема "Нова марка пелетна камина "FirePower W24" Мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: