• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Трябваше колекторната кутия да е до пода и нямаше да имаш този проблем. При мен е така и ми е чудно защо си вдигнал кутиите.
В повдивско май не са модерни дебитомерите, усещам боянковската школа :lol:
kistbam - специалист
olelemaiko написа:
пп.Да не забравя да ти спомена , че спокойно се изгражда и ревизионен капак , от гранитогрес или теракота , със магнитно захващане.
Това май ми звучи най-добре. Нещо такова може би:
http://shop.evrodom2001.eu/category/56/ ... ochka.html
radius написа:
Трябваше колекторната кутия да е до пода и нямаше да имаш този проблем. При мен е така и ми е чудно защо си вдигнал кутиите.
В повдивско май не са модерни дебитомерите, усещам боянковската школа :lol:
Да ти кажа и аз вече не помня защо ги вдигнахме. Сигурно съм го видял някъде. Въобще не ми дойде на акъла, че ще зейне дупка под колектора. :? :? :-D :-D
А за дебитомерите: "Поживём — увидим". Ако толкова притрябват ще му мислим ... с другия от школата. :-D :-D :-D
olelemaiko - специалист
chapara написа:
..


Сhapara , качи твоите снимки , с магнитната ревизионна вратичка , че ми и трудно да я намеря в коя тема беше. Или дай линк към темата.
Ако може. Да види колегата.
chapara - майстор
olelemaiko написа:
chapara написа:
..


Сhapara , качи твоите снимки , с магнитната ревизионна вратичка , че ми и трудно да я намеря в коя тема беше. Или дай линк към темата.
Ако може. Да види колегата.
Това което искаш да покажа не е актуално за случая, има хиляда други варианта, ама ако знаете колко ми се спи :rolleyes: Капака или там кутията не може да е до финишно покритие на пода заради завоя на тръбите. Аз бих експонирал така, а съм го и правил. Отрязват се плочки или там каквото е . Гипса е разковничето ако човек знае да работи с него. Плочките са кофража, обмазват се с някакво флексово лепило от вътрешна страна, изправят се и се фиксират с гипс от вън, след 5 минути кофража е стегнал(от плочки). залива се с циментов р-р или се подмазва от вътре с лепило. На другия ден или след два се премахва гипса(слаб матерял), изчистват се фугите, фугира се , и бля бля, за мен това е рутинна операция , но дано съм го обяснил правилно, защото ...отивам да лягам :rock: :toimonster:
Последна промяна от chapara на пет мар 10, 2017 11:28 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Всъщност тия дни ако изровя нещо от снимковия матерял, защото от снимка.бг се погрижиха всички форуми да станат на лайна, може и да постна нещо като крайна визия, не съм много по снимането когато ме гони работата, няма за какво да се доказвам :toimonster:
chapara - майстор
Eх мама му стара заинтриговахте ме и ме разсънихте :x :axe: ,ето как се получават нещата с лекота
Прикачен файл:
PB200003.JPG
radius - майстор
С лекота е да го направиш без да се налагат такива еквилибристики. На мен не ми стои красиво този "цокъл" под кутията.
Така е като се работи на парче- прави парнаджията подовото без мисъл за крайна визия, после няма много варианти. Не че ти не си се справил, но такива са даденостите.
А когато човек сам си го прави, може да помисли за тези неща изначало, тъй като после той ще си го гледа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е добре кутията да бъде смъкната до земята, тъй като е необходимо да има възможност за евентуално скъсяване на тръбите в бъдеще. "Параджийски" решения много, зависи какво е готов да плати клиента :) . Принципно скъпите маркови кутии стъпват на земата, но под вратите имат фабричен цокъл. Ето как съм решил въпроса при мен:

Прикачен файл

IMAG1018.jpg

Прикачен файл

IMAG1019.jpg

Прикачен файл

IMAG1016.jpg
filmatoplo - майстор
Ако Нее късно - закриваш с водоустойчив гипсокартон ,отгоре каквото искаш. :)
andro440 - майстор
!Човека е пред монтирана кутия над пода -не му трябват съвети за преди ,какво е трябвало да се прави -а сега . изрязват се ивици картон -подпират се с нещо по тежко под кутията и да стоят изправени /оставя се разстояние за плочка +лепило /отвътре с пяна ,както колегите се изказаха -и това е !
  • 1
  • 2

Тема "Запълване на отвори под колектори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: