• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tq_toi - помощник
Здравейте. Живеем в апартамент и скоро ще правим ремонт искаме да сложим вградена камина на пелети
и се спряхме на този модел http://www.tehnoideal.bg/bg/catalog/id/1307.html някой има ли отзиви за нея?
От няколко месеца я следя по интернет и ми направи впечатление,че на различните места камината е с различни цени... преди 4-5 месеца беше на цена 3330 а сега неможе да се намери за под 3685.
И другото , което се чудя е от къде се изсипват пелетите след като е вградена в стената?
Jacomo - специалист
24kW не е ли прекалено много за апартамент? Какъв е апартамента? Предвиждат ли се 18kW инсталирана мощност радиатори?
vrangelov - специалист
Не става за апартамент тази камина. В каталожните данни пише, че един чувал пелети без малко няма да ѝ стигат за 6 часа работа. На минимална мощност няма да гори икономично и ще трябва да ѝ търсите буфер. Не си вкарвайте таралеж в гащите!
LazarGanev - "Велик майстор"
Ама цената и е хубава :cool:
n.ganev - майстор
Както и на другите, с които вече " доволни " ползватели си скубят косите.
tq_toi - помощник
Апартамента е на последен етаж66кв, но имам и таванско 66кв, там също ще отоплява. Общо 132кв. А камината ми хареса понеже е вградена и на добра цена търсила съм и др.но са по-скъпи
tq_toi - помощник
Тази камина дали не е прекалено мощна? В апартамента ще се монтира в стая,която е 40кв.с 4 големи прозореца и 1 голяма балконска врата. Радиатори ще има в банята там също имам голям прозорец. Коридора там няма прозорци. Кухнята е едно помещение със закритата тераса
А горе на тавана има голяма стая 25кв с две капандури, има коридор,баня и две малки стай с по 1 капандура тавана е сравнително висок. Ще има и бойлер 100л.
jabata - специалист
Единственото хубаво нещо на тази камина е цената. Но за да е толкова хубава, може да има нещо което не е чак толкова хубаво, като например качеството.
Преди години я видях тази камина в действие в един магазин на прити, и се поинтересувах за нея. Е отговориха ми че работила като подпомагане на основното отопление, което било някакъв котел отзад, а тя била основно за декорация. Дотука добре, ама като попитах за малко повече информация, като механика на пелетната горелка (шнек, вентилатор, и т.н.), контролер и топлообменик, самите Прити търговци неможаха нищо да ми кажат.
Това за мене е повече от красноречиво, и говори че самите търговци знаят що за боклук е изделието им. От скромния опит който имам, знам че едно нещо да е евтино, със сигурност има причина за това.
Иначе според характеристиките, минималната мощност на камината е 11KW, което си е много за 66кв.м апартамент. За тази площ ти трябва нещо от сорта на 9-10 KW, която при модулация пада 2-3 KW. Иначе на тези квадрати камината ще пали и гасне. Дори и да се вземе и тавана, ако имаш изолация, пак ми се струва мощна.
Но най-добре си сметни топлозагубите, за да не говориме на изуст.
Последна промяна от jabata на вт мар 14, 2017 3:55 pm, променено общо 1 път.
vrangelov - специалист
tq_toi написа:
Тази камина дали не е прекалено мощна...
Ако намерите добър проектант, ще ви сметне каква отоплителна мощност ви трябва и ще ви насочи към подходящото за вас отопление. Можете и сами да си сметнете, но няма да е толкова прецизно.
Давам ви един линк, за да видите за какво става въпрос. Не е на прекалено високо ниво, защото липсват някои малки детайли, които са там за още по-голяма точност, за сметка на това е много по-добро от това някой да гледа в тавана и да умножава квадратурата (кубатурата) на жилището ви по случайно измислено число. >>>Цък<<<
tq_toi - помощник
Благодаря ви за мненията. Отказахме се от тази камина. Ще търсим някой италиански модел.
  • 1
  • 2

Тема "Камина prity kp w24 мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: