• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Вичи - специалист
andy_forresite написа:
Аз пък ще дам пример с тюлена и моржа. Тюлените се защитават чрез дебела подкожна мазнина, а моржовете като млади индивиди имат гъста козина, която с годините оредява. Остава им само вътрешната изолация.
Правилно! Всички плуващи в морето къщи - задължително с вътрешна изолация.
bmahob - майстор
хора тотално се обърках относно изолацията на тавана, накрая ще прежаля някой лев ще пробвам първо отгоре + външна на гардеробната може да отметна и към спалнята.............. и ще си взема 4 ТОНА пелети за всеки случай :-D :? :? :?
preslav - майстор
bmahob написа:
хора тотално се обърках относно изолацията на тавана, накрая ще прежаля някой лев ще пробвам първо отгоре + външна на гардеробната може да отметна и към спалнята.............. и ще си взема 4 ТОНА пелети за всеки случай :-D :? :? :?
Нищо объркващо няма - щом си на пелети вероятно топлиш постоянно, щом топлиш постоянно слагай изолация над тавана (принципът на овцата). И за да не се чувстваш единствения набутан ще ти споделя, че и аз ще правя същото. Информативно 10 квадрата "Фибран" на 4 см. дебелина е под 100 лв. - прави си сметката. На тавана нямам намерение да лепя, само ще дюбелирам тук-там, а за финиш ще мисля после, но няма да е замазка, а ще е нещо от рода на OSB, дъски, шпертплат. За гризачи не знам, но времето ще покаже.
bmahob - майстор
и аз се замислям за ОСБ , че доста замазка трябва а за тавана се минава през гардеробнта :shock: ще оцапам всичко
preslav - майстор
bmahob написа:
и аз се замислям за ОСБ , че доста замазка трябва а за тавана се минава през гардеробнта :shock: ще оцапам всичко
При мен О Съ БЪ-то ще трябва да влезе на парчета колкото фибрана, но не вярвам това да е проблем. По принцип не го долюбвам този материал, но когато ще се ползва за необитаемо помещение може и да кандисам на подобна изгъзица.
шоп - майстор
Върху фибрна спокойно може да се ходи. И аз имах идея върху него да сложа в два слоя на кръст 5мм фазер, защото имам доста листове такъв, но не видях смисъл.

Има евтин ламинат по 6 лв/м2 може и направо с него
lebendi - специалист
bmahob написа:
хора тотално се обърках относно изолацията на тавана
Колега изолирай смело отгоре и аз есента имах същия проблем(как да изолирам плочата на тавана) и от 5,6см xps минах на вариант греди,каменна вата 30кг/м3 и дюшеме,за да може да се ходи отгоре.Направих го по този начин,защото цената на 15см вата е колкото 5,6см xps,а дървения материал е останал от покрива,стари палета и мебели,които и без това няма какво да правя,а ефекта е поразителен-в стаите,които изолирах термоглавите бяха на 5 и температурата трудно стигаше 21°,а сега на 2,3 и поддържа 22-23°,по-бързо се стопля и по-бавно изстива.
Прикачен файл:
20161113_115346.jpg
bmahob - майстор
А защо си полагал найлон отдолу????
lebendi - специалист
:проба:
bmahob написа:
А защо си полагал найлон отдолу????
Защото така препоръчват специалистите за ТИ с вата на студен таван ,а изолацията с вата е по-деликатна работа и не ми се рискуваше.Идеята е ако от обитаемият етаж нагоре през плочата преминат водни пари найлона да не позволи да стигнат до ватата и да кондензират в нея.

П.П. За мен XPS също е добро решение,ако ще се ходи по него гледай да е поне 30-32кг/м3,а където не се ходи може и EPS(и примерно да увеличиш дебелината).Както и да го решиш не забравяй че ”КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ” важи с пълна сила за топлоизолацията и това е една от малкото инвестиций в къщата,която има възвръщаемост.
bmahob - майстор
При XPS пак ли се слага найлон? А добре с този найлон няма ли да си докарам мухъл отдолу на етажа :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Подобрения по отоплителна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: