• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
andy_forresite написа:
Интересно как стоят нещата при по-новите тухли в това отношение?
Акумулиращият ефект на зидовете е пряко свързан с теглото. Демек един зид с дебелина от 25 см изидан с плътни единички ще акумулира повече от зид с дебелина 25 см от тухли четворки.
Бат Диди - специалист
шоп написа:
bmahob написа:
Тук искам да попитам понеже ремонта ми е скорошен може ли да изолирам плочата на тавана отгоре и да има някакъв ефект а вътрешната да е след година две!?

Хич не се замисляй. Аз тази зима изолирах тавана си с два пласта фибран х 5см на кръст. Общо 10 см. Ефекта е поразителен.Радиаторите на етажа почти ги спрях. Топля се предимно от топлината на долният етаж, където е баща ми. Тези дни даже довършвам изолацията, че ми останаха още 10 ина м2 за лепене.

Фибрана го лепя с пяна за ТИ, а в него с оберфреза директно канали 17мм за водно подово. Няма замазки, мокри процеси и утежняване.

П.П. Фибрана 5 см е с цена около 10лв/м2 и започнах да лепя и с Фоамборд с цена 5.98лв лист. По-евтино е.
Здравейте.
Извинявам се на автора, че не е по темата. Въпросите ми са към Шопчето относно подовото:
1. Предвиждал ли си по-широки завои за температурно разширение на тръбите?
2. Чуват ли се звуци при движението на тръбите от промяна на температурата?
3. Какво слагаш върху подовото и фибрана?
Благодаря.
Поздрави.

п.п. Какво правим с гризачите? :axe: :axe: :проба:
шоп - майстор
Бат Диди написа:
Въпросите ми са към Шопчето относно подовото:
1. Предвиждал ли си по-широки завои за температурно разширение на тръбите?
2. Чуват ли се звуци при движението на тръбите от промяна на температурата?
3. Какво слагаш върху подовото и фибрана?


п.п. Какво правим с гризачите? :axe: :axe: :проба:
1 не, завоите са си нормални според стъпката, която може да постигне тръбата и изчисление на същата
2 не, няма никакви шумове. То и няма големи температурни амплитуди
3 тръбите ги полагам в отражатели от ал. ламарина ( печатарски плаки ) за да има топлоотдаване и да се компенсира липсата на замазка. Изчезва ефекта на зебрата. Отгоре подложка за под ламинат и ламинат.

Снимките показват всичко

П.П. За гризачи нямам представа. не отглеждам вкъщи такива любимци:-)

Прикачен файл

IMG_0266.JPG

Прикачен файл

IMG_0113.jpg

Прикачен файл

2015-04-13 12-58-05.JPG

Прикачен файл

0_a3507_5e8ed542_XL.jpg
0_a3507_5e8ed542_XL.jpg (112.34 KиБ) Видяна 1932 пъти
bmahob - майстор
Вие ме изненадвате относно изолация на таванна плоча :-D широкото мнение от хора около мен са че ефекта единствено ще има ако е отдолу :? Мой познат пък от бизнеса с строителни материали казва че има тенденция към трайно поскъпване на изолационните материали и то сериозно 30-40% и не само в БГ :shock:
Вичи - специалист
Ако вътрешната изолация вършеше работа, на овцата вълната щеше да е отвътре.
Бат Диди - специалист
Вичи написа:
Ако вътрешната изолация вършеше работа, на овцата вълната щеше да е отвътре.
+1 =D>


Благодаря за отговора на колегата Шоп.
preslav - майстор
Принципно теорията за овцата и вълната е правилна, за това говорих и за "пакетиране" на сградата, но трябва да се отчетат и другите елементи, за които също споменах. Не може и напълно да се отрече вътрешната изолация иначе овцата нямаше да има подкожна мазнина, макар че мазнините имат и много други функции.
fbr - майстор
За овцата не знам, но че коча страда от голям термомост си е очевидно.
andy_forresite - майстор
Аз пък ще дам пример с тюлена и моржа. Тюлените се защитават чрез дебела подкожна мазнина, а моржовете като млади индивиди имат гъста козина, която с годините оредява. Остава им само вътрешната изолация.
preslav - майстор
andy_forresite написа:
Аз пък ще дам пример с тюлена и моржа. Тюлените се защитават чрез дебела подкожна мазнина, а моржовете като млади индивиди имат гъста козина, която с годините оредява. Остава им само вътрешната изолация.
То и мъжете оплешивяваме, но от това не поумняваме - вземи мен за пример. Едни казват умна глава коса не държи, други казват на празен плевник покрив не му трябва - истината е някъде по средата, а ней-често в гредата. В една друга тема се отрече строителството с готови панели, наблегна се на строителството по класическия способ, бетон, тухли, мазилка. После обаче в други теми заговорихме как да изолираме тухлите и бетона със същите изкуственяци с които са строени изначално сглобяемите къщи - няма угодия!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Подобрения по отоплителна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: