• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
Някой да има свален излишен алуминиев панел?
Ще правя дрейн-бек система, подобна на моята за Батошевския манастир и търся нещо по-евтино, което да е в добро състояние.
Бойлера вероятно ще е нов на Елдом.
andro440 - майстор
Evgeniy написа:
Някой да има свален излишен алуминиев панел?
Ще правя дрейн-бек система, подобна на моята за Батошевския манастир и търся нещо по-евтино, което да е в добро състояние.
Бойлера вероятно ще е нов на Елдом.
Едва ли някой ще си свали панела в /добро състояние/ и да го подари -по скоро пусни темата с заглавие за дарение
Evgeniy - майстор
Да прав си, може би е малко объркващо. Дарението общо взето аз ще го направя, но ако някой се включи е добре дошъл.
Аз затова писах, че търся "нещо по-евтино" в смисъл че ще го платя, просто мислех за вариант с приемлива цена.
В OLX има един меден за 180, а нов алуминиев с отсъпка ще излезе 205.
lov - майстор
Истината е че които си е подкарал системата с тези панели и е видял че работят няма да се заиграе да слага други. Ще го свали само ако го е оставил да замръзне и го е пукнал. А при тази цена бих те посъветвал за дарение. Може да опиташ и дирекно във фирмата. Па може да решат да направят на манастира.
Evgeniy - майстор
Да, това е идея, макар, че те парите не са толкова много, но като се събере всичкото все пак е сума, та исках по габровски да оптимизирам малко.

Иначе някакви идеи за закрепването на покрив с каменни плочи? Дюбели във плочата дали няма да я спукат?
Не е много ясно има ли достъп до ниския таван.
шоп - майстор
Под тези каменни плочи има греди, предполагам дъб или габър. Може да дупчиш с 6-8мм свредло без удар камъка за да уцелиш греда и монтажа да е в нея с винтове за дърво.
lz2skt - специалист
Няма ли да се загрози автентичният вид на манастира с монтаж на покрива ?Може с П- шини хванати в гредореда под плочите на покрива.Между другото много се учудвам на нашата православна църква като институция.Ние сме на двете крайности...Богати духовници возещи се на луксозни коли и бедни свещенници.Богати манастири и рушащи се...Бой кой ще обира печалбите от свещоливницата.Вероятно са забравили,че сребролюбието е в началото на всяко грехопадение...Между другото не се заблуждавайте ...БПЦ не е бедна институция.разполага с много имоти ,които се отдават под наем и отделно даренията.(Къде отиват незнайно)С управление подобно и на самата ни държава.Жалко ,че е загубила ролята която е имала през Възраждането....
Последна промяна от lz2skt на пет мар 17, 2017 9:56 pm, променено общо 1 път.
Evgeniy - майстор
Не, тази част на покрива е на пристройката и остава в задния двор. Не се вижда от двора или от "нормално" място.
И - да, така е. И аз бях безкрайно изненадан. БПЦ и манастирите явно са нещо хем общо, хем различно. Майката игуменката плаща "епархиална такса", все едно, че е взела манастира под наем... и оцелява благодарение на добри хора, които плащат тока или помагат по един или друг начин.
lz2skt - специалист
Аз с пари нямам възможност да помогна ,но може с физически труд да помогна,а и Габрово ми е на 60км....В интерес на истината намеренията ми са користни...да се запознаем и да почерпя от богатият ти опит и знания :)
lov - майстор
Спокойно можеш да си пробиеш плочите с боркорона за керамика. Всъщност препоръчвам ти го защото не се работи с удар. А и не са скъпи http://www.instru.bg/rezheshti-instrume ... hka-sparta Изкарваш през дупката желязото а и от долу го хващаш в гредите както ти е обяснил шопа. На такива покриви конструкциятя е много здрава и гредите са доста на близко. Гледай да не пръснете някоя плоча че после ще е голям проблем да се смени. А от горе заварявате хващата с винтове или както ви е по лесно рамката където ще легне панела. Гледайте само да е здраво че площа е голяма и вятъра не прощава.
За изолация около отвора пълните подмазвате с полиуретан. Може да предвидите и да наденете някоя метална шапчица да не го пече директно слънцето.
За съжаление аз с пари също не мога да помогна но и с физически труд също въпреки че имам такова желания. Той колегата дето също се предложи и сигурно се подсмихва вече защото ме познава добре и знае защо ми е забранено да се качвам по покриви. :lol:
Чупя ги :)
  • 1
  • 2

Тема "Плосък панел за дрейн-бек система за манастира" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: