Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Doks - напреднал
Препоръчайте пелетна камина с водна риза за вграждане?
andro440 - майстор
Doks написа:
Препоръчайте пелетна камина с водна риза за вграждане?
всяка става за вграждане -купуваш една камина и я зазиждаш -после облепяш с гранит и имаш паметник на културата
jabata - специалист
Да ти кажа, избора на пелетни камини за вграждане не е голям, и поради този факт цените им са доста солени.
Каквото и да вземеш няма да направиш грешка, но само не си взимай Прити. Като ги махнем тях, ти остават 3-4 марки, на цени от 6 хил. нагоре.
andy_forresite - майстор
Защо си мисля, че ефективността на тези камини е доста по-ниска от на "нормалните" поради конструктивните си особености. Трябва да има определена форма и размери за да може да се вгради където и да е. Самият топлообменник ми се струва много плитък :?
LazarGanev - "Велик майстор"
andy_forresite написа:
Защо си мисля...
Не знам :? . И друг път съм те хващал със странни мисли на глас :wink:
jabata - специалист
andy_forresite написа:
Защо си мисля, че ефективността на тези камини е доста по-ниска от на "нормалните" поради конструктивните си особености. Трябва да има определена форма и размери за да може да се вгради където и да е. Самият топлообменник ми се струва много плитък :?
Напротив, еднакво ефективни са. Че топлообменика е по-нисък, това е така, обаче в замяна на това е доста по-странно конструиран, и ефективността е еднаква. Сравнявал съм на една и съща марка топлообмениците на нормална и вградена камина, и мога да ти кажа че на вградената, ходовете са по-завъртяни, с което се осигурява необходимия обмен. И така КПД-то е еднакво. Но пък и заради тези завъртулки и лукса че е вградена, цената също си е завъртяна. Но както се казва, кеф цена няма....

Тема "Пелетни камина с водна риза за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: