• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 36
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Аз мецнАх, ама с лично съобщение. Нещата стоят в стил ЕЖК, демек Една Жена Каза ... на зеленчуковия пазар в сряда... В случая е мъж, но принципът е същият.
Човекът има голям камион и си отоплява някакви сгради със слънчогледови бонбони. Пълни до капачката и ако някой приятел/познат се свърже с него и го попита дали ще му докара и на него някой тон, идва и си ги взима. Работничка от предприятието, в което работя, закъсала за гориво февруари месец и взела пелети на 120 лв. Помогнал ѝ наш работник да натовари и каза 120. А друг колега, отопляващ се с рб20, е ходил да пита и каза че няма такова нещо. Накарах трети колега да звънне пред мен на тоя дето е товарил пелетите и онзи каза да, за 120 лв/тона. Не знам на кого да вярвам, но не съм се и интересувал, тъй като не разполагам с подходяща горелка. Знам и за 160 лв слънчогледови, което също е хубава цена и би ме устроила перфектно за зимата. Най-много да ида да си нарина един чувал, да пробвам, да видя че не става и така. Много скоро ще започне и нов производител от града... Аз обаче си гледам цените на дървесните, в града засега - 370-80 лв, което за мен е неоправдано висока цена.
markoscbr - специалист
Макар че има постоянно и целогодишно търсене на пилети може някой производител да направи някоя Промоция,казвам може, до есента :yawinkle:
Здравейте мили хора, да ви попитам дали тези пелети стават ли за суха пелетна камина АРТЕЛ ? Благодаря ви.
phantom_ - специалист
Принципно стават,но правят доста боклук и трябва постоянно чистене.Докато не пробваш няма как да разбереш как е точно.
filmatoplo - майстор
Тихо че ще ги вдигнат и тях .
Може ли да се обобщи кои горелки се справят добре със слънчогледови пелети.

До тук разбрах, че Грейко РБ се справят добре. Има ли някой, който да е горил слънчогледови пелети с друга горелка и да е сравнително доволен?
kaloqn1 написа:
Може ли да се обобщи кои горелки се справят добре със слънчогледови пелети.

До тук разбрах, че Грейко РБ се справят добре. Има ли някой, който да е горил слънчогледови пелети с друга горелка и да е сравнително доволен?
Според прочетеното, Екоенергия.
Има и един човек, във форума, гори ги с GP-4. Има клип в тубата и уж обяснява как го постига, но аз не разбрах какво точно е направил. Или съм тъп или е тайна.
6osi6 - майстор
Повечето модели Екоенергия са направени за горене на кафяви въглища. С повече въздух горивото преминава бързо през тесен борд, за да се предотврати образуването на шлака. За слънчогледовите пелети условията са различни - голям обем гориво изгаря с малко количество въздух. Горелката която задържа по-дълго време горивото в зоната на горене и позволява изгаряне с по-ниска степен на вентилатора е Екоенергия 19. Другите подходящи за слънчоглед са всички ротационни с подаване на вторичен въздух.
Evgeniy - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Има и един човек, във форума, гори ги с GP-4. Има клип в тубата и уж обяснява как го постига, но аз не разбрах какво точно е направил. Или съм тъп или е тайна.
Трифонов, това ме заинтригува и изгледах клиповете за GP20 май беше.
Човекът е сложил обикновен термостат на изходящата вода, който спира горелката като стигне 60*. След като падне под хистерезиса я пуска. За да гарантира поне 10 минути спиране, има и допълнително реле за време, което задържа пуска на горелката за още 5 минути. Т.е. като погори известно време, започва да се гаси. Това гасене- пускане продухва горелката и чисти пепелта.
Новата порция за палене пада върху жаравата на предишните и бързо поема. И така през 10-20 минути, зависи колко е консумацията на топла вода. Един вид импровизирана чистачка. Поне аз това разбрах.
Evgeniy написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Има и един човек, във форума, гори ги с GP-4. Има клип в тубата и уж обяснява как го постига, но аз не разбрах какво точно е направил. Или съм тъп или е тайна.
Трифонов, това ме заинтригува и изгледах клиповете за GP20 май беше.
Човекът е сложил обикновен термостат на изходящата вода, който спира горелката като стигне 60*. След като падне под хистерезиса я пуска. За да гарантира поне 10 минути спиране, има и допълнително реле за време, което задържа пуска на горелката за още 5 минути. Т.е. като погори известно време, започва да се гаси. Това гасене- пускане продухва горелката и чисти пепелта.
Новата порция за палене пада върху жаравата на предишните и бързо поема. И така през 10-20 минути, зависи колко е консумацията на топла вода. Един вид импровизирана чистачка. Поне аз това разбрах.
Да, май с двайска беше.
Амиии.....измислил си го е човека, за себеси. Явно такъв режим не товари прекомерно запалката.
Вглеждах са за някаква механична чистачка, ослушвах са....
Сече му пипето, не кат мойто.

https://www.youtube.com/watch?v=kv0OuOJpPF0
https://www.youtube.com/watch?v=XnFTWpBgSqg

Във второто клипче има много интересен коментар.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 36

Тема "слънчогледови пелети предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: