• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
Здравейте колеги искам да ви попитам някой ползвал ли е слънчогледови пилети за отопление, Скоро си поръчих котел комбиниран Грейко експерт RB30 с горелка разбира се ,та ме интересува някой ползвал ли е този котел с тези пилети ,много моля да пишат хора които са ползвали такива ,ако има предимства и недостатъци благодаря
Плащаш по малко, чистиш доста повече.
alex_serviz - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Плащаш по малко, чистиш доста повече.
Точно така е!
Да спомена, че повечето клиенти, на които съм монтирал Грейко ползват именно слънчогледови пелети.
phantom_ - специалист
Така е да, но въпросът е по изгодно ли е отколкото качествените пелети? :?
phantom_ написа:
Така е да, но въпросът е по изгодно ли е отколкото качествените пелети? :?
По изгодно е. Започнах с чам, минах през широколистни, пробвах слънчогледовата люспа и се спрях на последните, вече втора зима. Разликата в цената е съществена, а разхода почти същият.
С качествени имах и шлака, с пепелявите на Сливен не ми се е случвало. Та, ко ши риче качествени?
phantom_ - специалист
Ами да речем 400лв/т. А всъщност колко калорий ги дават тези слънчогледовите,не са ли на половината на другите?
alex_serviz - специалист
По мои субективни наблюдения калоричността на слънчогледовите пелети е около 2/3-ти от тази на дървесните. Цената им пък е на половина. Ако ми паднат дървесни на цена до около 280 лв./тон - бива. Есента пробвах някакви скапани дървесни ( 1/5-та беше брашно ), пламък - убийствен, но като цена ми идваше с 50 процента на горе спрямо слънчогледовите. Въпросните дървесни ми идваха на 300 лв./тон. При нас слънчогледовите са на 192 лв./тон.
markoscbr - специалист
момчета то безплатен обят няма но да му прилича дето се вика , благодаря ви за отговорите , можем да развием тази темичка ,и все пак е алтернативно гориво слънчогледовата люспа ,Трифонов ги ползва и чисти , Алекс също е е пускал котел с такова гориво , ми и мен не ме мързи да чистя така че мисля за следващата зима да съм с това гориво ,дадоха ми го за 4200клк не знам да и е така ,
phantom_ - специалист
Едно от задължителните работи което трябва да имате за да ги горите е кутия под котела където да е горелката.За да може да събира повече пепел и да се чисти по рядко :wink:
n.ganev - майстор
Пепелника на EXPERTа може да се почиства и в движение / по време на работа / ако горелката е монтирана странично.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36

Тема "слънчогледови пелети предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: