• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 36
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
feikot - специалист
Из фейса и олх има на по 220 лв. (Павликени основно),не знам Бисер в Стара Загора как произвеждат олиото си,но с оглед цената му,би трябвало да го белят. А в района няма ни един производител :? С дървата буквално се осраха,с тока има някакво решение с фотоволтаици,ама общо взето трябва да е като през 90те да бием клинци от студ. Да ама няма да е.
fbr - майстор
Въглищата на Топливо тази година са -5% спрямо миналата. Транспорта в рамките на града до 3т е 6 лв.
шоп - майстор
Дървата в шопско са на цената от миналата година 85 лв по това време, даже се намират и на 80.
feikot - специалист
Само на мен ли ми се струва или тия хора са се побъркали ?!? 305-310 лв/тон в Габрово и Сливен за слънчогледови пелети ? Това е прекалено измекярско.
пон юли 29, 2019 2:56 pmfeikot написа:
Само на мен ли ми се струва или тия хора са се побъркали ?!? 305-310 лв/тон в Габрово и Сливен за слънчогледови пелети ? Това е прекалено измекярско.
"За Бога братя, не купувайте!"
Да им преседят една зима и после да си ги горят!
Стоян Петришки - специалист
В панагюрище са 230лв във чували по 30 кг
speka_rs - майстор
В Русе са на 250 лв на тон, ама може да ги вдигнат пак.
stridata - специалист
Принципно има и слънчогледови и слънчогледови! Ако напишеме просто слънчоглед цената е сигурно от 200-300 ама качество няма ли, производител няма ли? Вижда ли сме какви ли не лай*на предлагащи се като слънчоглед! Иначе на никой не му допада, че си останаха крайно зимните цени и за лятото :sad:
То това, да оставят зимните цени, е от няколко години (2 според моя опит).
Тогава Биоенергия Сливен ми отговориха, че това е защото няма суровина.
Инак са им качествени пелетите., но тогава намерих на „старата“ цена някакви русенски и начатих от тях. Бяха на същото качество, като сливенските.
Миналата година добавих от Пелетимаркет на 230 пари. Видимо светлеят, сравнено с предните, но си горят добре. Като калоричност, не мога да дам мнение, не съм се вторачвал- сгряваха си водата, както и старите.
Тая година са на 255 пари и ще купя само 1 тон, защото имам останали от миналата година 1,5 тона, а и очаквам присъединяване на тръбата.
Имам и дръвца, за зор-заман.
Губят ме, като клиент, PeletMakerите (на нашенски- Мекерета). Ще загубят и не само мен.
Тук Шопа е много прав. „Кайто няма възможност за газ- термопомпа“.
Мама също е била много далновидна, като ми рече някога;
„- Не се връщай назад, сине!“
Тогава, 10-12та година, имах планове да правя парно на дърва и въглища с чугуняк.
stridata - специалист
Тая година Керпито остана на почти 300лв. и излезнаха с номера, че купили нова пакетираща машина. Докато разликата м/у тях и Трон не стане по-малка от 50лв. аз ще си горя слънчоглед. Никакъв проблем не ми е!
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 36

Тема "слънчогледови пелети предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: