• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 36
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
enchevrumen@abv.bg при теб е факта е че ти сам си си изработил тази горрелка адмирации от мен и си на пред с 2000лв , а аз и много други като мен в форума хора са ги дали парите защото нямат възможност или не им се занимава да си ги направят успех =D>
markoscbr точно поради високата цена на фирмените горелки смятам да дам чертежите и схемата на блока за управление на моята самоделка.Така ,че още който не си е закупил горелка и смята да се отоплява на пелети то нека опита и моят вариант.Гарантирам ,че ще остане доволен.
phantom_ - специалист
enchevrumen@abv.bg написа:
m
Колега на какъв принцип е изгарянето?Дай да го видим това чудо?
markoscbr - специалист
enchevrumen@abv.bg най вероятно като ни минат гаранциите и започнат да ни дрешат със резервни части може да прибегнем към такива варянти.Спомням си за една платла ми искаха куп пари за едно крайно стапало, след много търсения се номери номера и като отидух да го закупя беше стотинки защото се трие номерата на стъпалото, та и производителите са се застраховали за това .Тествай тази зима направената от теб горелка и пиши в форума :supz:
Tzinata - специалист
markoscbr написа:
enchevrumen@abv.bg колега за 24час. с зададена Т* 60 *на горелката RB30 изгоря 50-55 кг сл.люспа без стаен термостат с термо глави за мен е много ,Имай прредвид че къщата ми е изолирана за 130 кв
Приятелю настрой си системата или си оправи изолацията.Моята къща е три пъти по голяма и горя по-малко от теб.С дървесни пелети съм,но разликата е само,че чистенето при мен е доста по малко.Поздрави

ПП:Моята горелка също е RB30 но температурата ми е 75° имам освен термоглави и стаен термостат.Горелката работи сутрин от 6:30 до 9:30 и след това от 16:00 до 21:00 имам и бойлер 120л.
markoscbr - специалист
Tzinata дървените пелети са по калорични от люспата има разлика .Тази година ми е сефте с котела и горелката колко вода топлиш в системата радвам се че гориш по малко това ме мотивира и при мен да стане
Tzinata - специалист
markoscbr написа:
Tzinata дървените пелет
Нямам представа колко вода топля.Системата ми е изпълнена с бялите тръби.Имам два колектора като до тях е с фи 28 мед.
Не съм съгласен с теб,че дървесните са по калорични.От моя скромен опит със слънчоглед (10чувала),извода ми е че калоричноста е еднаква горе-долу.Но като се увеличи вентилатора,топлото бяга през кумина.За да се случат нещата трябва малко тунинг на котела,но това за хора,които имат мерак и свободно време.За такива като мен извода е:дървесни пелети.
andy_forresite - майстор
Между слънчогледовите пелети има големи разлики. Трябва да се намерят добри, за да нямаме проблеми с горенето. Тук се наблюдават големи различия в качеството. Не е като при тези от дървесен материал.
Тази година върви добре и съм доволен от качеството на двата вида, които купих. Едните, по-скъпите, горят с по-малко въздух от дървесни. Или поне същия. При димни газове 65-70 градуса и вода 60-63 не виждам кое е избягало. Горелката изкарва по 1 седмица, след това без да е имало проблем гася, почиствам каквото трябва и продължавам. Понеже къщата ми, нищо че е мъничка, изстива много бързо, трябва да има постоянен огън и аз го постигам с 37-38 кг дневно 24 часа на ден и 168 в седмицата. Няма секунда без топлоподаване.
С едно изречение - предимствата ще са налице ако се снабдим с качествени пелети, респективно ако не вземем качествени, ще се сблъскаме с недостатъците.
Здравей phantom_ .Принципа е същия като на купешките.Подават се пелети и въздух.При мен подаването е на 25секунди ,като продължителността е около 1 секунда.За вентилатор използвам два броя вентилатори от компютър ф 80 мм.и ток 0,25А ,като монтажа им е един върху/над/ друг.Преди да се достигне желаната от мен температура на водата /65градуса/вентилаторите работят на пълна мощност т. е. на 12волта.При достигане на 65 градуса същите се захранват през резистор 18 ома 2 вата ,като по този начин им се намалят оборотите.Така се извършва и режима на модулация на пламъка.Трябва да отбележа също и ,че времето за подаване на пелети се увеличава с 10 секунди-става 35секунди.По този начин се поддържа еднаква температура на водата.Толеранса/хистерезиса/е не повече от 2-3 градуса.
markoscbr - специалист
Tzinata Добре колега гори люспа аз нямам нищо против
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 36

Тема "слънчогледови пелети предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: