• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 36
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
това е супер, браво на тоз човек доста мозък е вложил за да прегоди тази горелка на сланчогледова люспа да работи дълго време БРАВО
Моите лични впечатления са ,че слънчогледовите топлят добре но правят много пепел. При мен резултата е следния:
За осем часа работа на горелката- разхода е близо два чувала -30 кг. за 140 м.кв. и температура от 24 градуса в помещенията.Пепелта която се отдели при изгарянето на това количество пелети е половин тенекия от сирене.Това означава ,че ако котела няма достатъчно голям бункер за пепел ,то той трябва да се чисти през ден -два.
Искам да подчертая ,че не съм с купешка горелка/купешката може да има и по-малък разход/ ами със самоделка ,която гори всичко, дори и дребни домбаски въглища.Мисля да дам схема на устройството на горелката съпроводено и с видео материал. Истината за горенето на всякакви видове пелети се състои в това ,че горелката има два шнека. Единия е за подаването на пелетите от бункера,а другия е вътре в самата горелка и служи за избутване на влезлите пелети в горивната камера,като по този начин се извършва и самопочистването на горелката.Ако някой има въпроси нека ги зададе -ще отговоря точно и подробно.На мен горелката със всичките части, електроника, мотори ,шнекове и бункер излезе под 300 лв.
phantom_ - специалист
А с какво управление си?Моторите ти сигурно са без пари (или)? Обясни стана ми интересно?
trunski - специалист
enchevrumen@abv.bg написа:
Моите лични впечатления са ,че слънчогледовите топлят добре но правят много пепел. При мен резултата е следния:
За осем часа работа на горелката- разхода е близо два чувала -30 кг. за 140 м.кв. и температура от 24 градуса в помещенията.Пепелта която се отдели при изгарянето на това количество пелети е половин тенекия от сирене.Това означава ,че ако котела няма достатъчно голям бункер за пепел ,то той трябва да се чисти през ден -два.
Искам да подчертая ,че не съм с купешка горелка/купешката може да има и по-малък разход/ ами със самоделка ,която гори всичко, дори и дребни домбаски въглища.Мисля да дам схема на устройството на горелката съпроводено и с видео материал. Истината за горенето на всякакви видове пелети се състои в това ,че горелката има два шнека. Единия е за подаването на пелетите от бункера,а другия е вътре в самата горелка и служи за избутване на влезлите пелети в горивната камера,като по този начин се извършва и самопочистването на горелката.Ако някой има въпроси нека ги зададе -ще отговоря точно и подробно.На мен горелката със всичките части, електроника, мотори ,шнекове и бункер излезе под 300 лв.
Здравей, колега! Ще публикуваш ли снимки на горелката.
judas - специалист
trunski написа:
Здравей, колега! Ще публикуваш ли снимки на горелката.
Здравей и ти, за какво са ти снимките? 90кг на денонощие са 2,7т на месец!!
Здравей колега.На въпроса ти към мен /какви са ми моторчетата /,ще отбележа че са обикновени моторчета за чистачки независимо от какъв модел кола са.При мен цялото захранване е на 12 волта. Използвам захранване за компютри.Нагревателя с който се извършва запалването на пелетите е на 5 волта.По този начин горелката е напълно безопасна от страна на електробезопасност.Цената на моторчетата за чистачки на автоморгите или пък от вторични суровини не надхвърля 10-20лв.
Здрасти trunski . Ще публикувам не само снимки ,но и видеоматериал с подробно обяснение.Тогава ще ти стане всичко ясно.
lz2skt - специалист
Добре се справят със слънчогледовите и горелките,произведени в Царевец.Имаше снимки в форума
markoscbr - специалист
enchevrumen@abv.bg колега за 24час. с зададена Т* 60 *на горелката RB30 изгоря 50-55 кг сл.люспа без стаен термостат с термо глави за мен е много ,Имай прредвид че къщата ми е изолирана за 130 кв
Здравей markoscbr .Наистина идва скъпо с пелети ,но това се компенсира с удобството.И при мен разхода е голям ,но съм правил изчисления ,че и с друг начин на отопление разхода е доло горе един и същ.За отопление на ден ми идва около 8 лв. т.е. 200-250лв.на месец.При този стандарт на живот за обикновения човек в България това са страшно много пари.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 36

Тема "слънчогледови пелети предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: