Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
Отоплявам се с Пелетен котел Commo Compact 23 kw. Отоплявам първи етаж с четири стаи(по един радиатор във всяка стая), баня с лира и бойлер 120 литра с горна серпентина, а също така и сутерен с две стаи с по един радиатор във всяка стая. Котела е в килера на сутерена, без радиатор. Всички радиатори са със спирателни кранове.
Къщата има външна изолация и сменена дограма с двоен стъклопакет, както на първия етаж така и на сутерена. Използвам пелети "премиум клас" произведени в село Давидково, на тях пише че са 100% борови. Котела е със заводски настройки, като са му задал следните температури: вода макс. 52 градуса, въздух макс. 28 градуса. Котела се пуска и спира ръчно, като работи около 9&10 часа на ден.
Като пусна котела помпата първоначално стартира при загрята температура на водата 40 градуса, но след като помпата измомпи водата нагоре към първия етаж и температурата на водата в котела спадне до 35 градуса помпата спира. След това като загрее водата пак на 40 градуса в котела тръгва отново и това го прави общо три пъти докато подгрее цялата системата в рамките на 45&50 минути. Това нормално ли е?
Ако някой е с подобен Котел и при него ли е така?
Другият въпрос е че този котел повече от 50 градуса температура на водата НЕ Е вдигал. Възможно ли е да е заради иглолистните пелети?
В друга тема бях чел в този форум че за котел се препоръчва широколистни пелети, а за камините са иглолистни. Някой може ли да ми потвърди че това наистина е така?

П.П. На първия етаж два от радиаторите са спряни в стаите, тъй като не се ползват в момента.
animal82 - помощник
Имах същият проблем. С соmmо23 съм втора зима и добре че досега не е имало зима в Пловдив.Изчетох темата за настройки на сommo21.Там са побликувани настройки за работа и е обяснено от къде и как се променя.Благодарности на всички,които са писали. Промених настройките в техническото маню за дозировките на пелетите и работата на вентилатора при 5 и 4 степен на котела(само за проба). Котела полудя - ленивия пламък изчезна и достигна заданието по вода от 60гр..Влезе и в модулация - до момента не го беше правил.Бях изключил стайния термостат(за пробата) и го оставих да модулира по вода - в къщата стана Африка.
bmahob - майстор
пет фев 05, 2021 9:24 pmanimal82 написа:
Имах същият проблем. С соmmо23 съм втора зима и добре че досега не е имало зима в Пловдив.Изчетох темата за настройки на сommo21.Там са побликувани настройки за работа и е обяснено от къде и как се променя.Благодарности на всички,които са писали. Промених настройките в техническото маню за дозировките на пелетите и работата на вентилатора при 5 и 4 степен на котела(само за проба). Котела полудя - ленивия пламък изчезна и достигна заданието по вода от 60гр..Влезе и в модулация - до момента не го беше правил.Бях изключил стайния термостат(за пробата) и го оставих да модулира по вода - в къщата стана Африка.
=D>

Тема "Отопление с пелетен котел Commo Compact 23 kw на Алфа Плам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: