• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pepi3196 - специалист
Здравейте, предстои ни закупуване на пелетен котел и съм се спрял на GREYKO. Ще се отопляват два етажа по 120 м2, а чистата отопляема площ е 160 м2. Един от представителите на фирмата в София ни препоръчва GREYKO EXPERT 30 с горелка RB 30kw, като не ни препоръчва новия модел GREYKO EXOTIC 30 и горелка RB 30 STAR. Някой ще може ли да ми обясни разликите между двете и какво бихте ми препоръчали. Къщата е със сменена дограма и е топлоизолирана.
speka_rs - майстор
Ако имате добра изолация и Грейко експет 20кв. Нямате никакв смисъл от 30ка, ще цикли прекалено много.
pepi3196 - специалист
пет авг 07, 2020 1:11 pmspeka_rs написа:
Ако имате добра изолация и Грейко експет 20кв. Нямате никакв смисъл от 30ка, ще цикли прекалено много.
Благодаря, и аз клоня към 20kw и него мисля да взема. Но не мога да избера между моделите Екзотик и Експерт и между двата вида горелки RB STAR и RB. Каква е разликата? От всичко, което изчетох разбрах, че Екзотик е с по-малка водна риза и по-голям пепелник. За горелките разликата, която открих е, че RB STAR е с цветен дисплей. Дистрибутора в София категорично ми препоръча по-стария модел котел (Експерт) и по-стария модел горелка RB, но не успя да ми обясни защо. Аз бях избрал Екзотик с RB STAR.
speka_rs - майстор
пет авг 07, 2020 2:40 pmpepi3196 написа:
Благодаря, и аз клоня към 20kw и него мисля да взема. Но не мога да избера между моделите Екзотик и Експерт и между двата вида горелки RB STAR и RB. Каква е разликата? От всичко, което изчетох разбрах, че Екзотик е с по-малка водна риза и по-голям пепелник. За горелките разликата, която открих е, че RB STAR е с цветен дисплей. Дистрибутора в София категорично ми препоръча по-стария модел котел (Експерт) и по-стария модел горелка RB, но не успя да ми обясни защо. Аз бях избрал Екзотик с RB STAR.
Аз съм със стария модел котел и старата горелка и не се оплаквам. Ако се радваш на шарено добре, ако ли не и черно белите вършат работа без глезотии.
filmatoplo - майстор
:wink: За Перник отговора е Голф 2ка ,ама за София труден въпрос ,опс то горелки и котли обсъждаме тук :? :wink:
pepi3196 - специалист
пет авг 07, 2020 4:17 pmfilmatoplo написа:
:wink: За Перник отговора е Голф 2ка ,ама за София труден въпрос ,опс то горелки и котли обсъждаме тук :? :wink:
За София става въпрос, продавача каза, че стария модел има димогарни тръби а новия няма.Каква е ролята на тези тръби и защо при новия модел ги няма?Доколкото разбрах при новия предимството е по-голямия пепелник.
И ти ли Бруте, дилема имаш?
За София гоуф шес.
Шпек, изучи са и ти, та да му обясниш по подробно за екзотика и експерта, нищо че една не си го и помирисвал.
Толкос ли няма дилеми за четене, та трябва да са пренаписва историята?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет авг 07, 2020 6:23 pm, променено общо 1 път.
pepi3196 - специалист
Аз съм със стария модел котел и старата горелка и не се оплаквам. Ако се радваш на шарено добре, ако ли не и черно белите вършат работа без глезотии.
[/quote]

Аз съм сигурен, че и стария модел ще ми свъши работа но ми е интересно с какво е по-добър от новия,че толкова горещо ми беше препоръчан от търговеца?
LazarGanev - "Велик майстор"
Старият има предимство, че горелката може да се монтира от 3 страни, а на новия - само на вратата. Освен това при стария вторият и третият ход са димогарни тръби и може да се монтира почистващ механизъм, за новия няма почистващ механизъм. Новият пък блести с повече място за пепел и по-ниска цена. :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Дилема при избор на пелетен котел и горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: