• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Именно, едно чугунено ребро съдържа в пъти повече вода от един ал. глидер. От този факт идва основната акумулираща способност на чугуненият глидер. Допълнителното тегло на чугуна е вторично предимство.

за лекота при монтажа-спор няма. Алуминката е безспорен фаворит.
torbalan - Дървен философ
Аха. Разбрах...

Колко повече вода има в чугунения глидер?
vrangelov - специалист
шоп написа:
...
за лекота при монтажа-спор няма. Алуминката е безспорен фаворит.
С всичко останало съм съгласен с теб, но за монтажа не много. Дали е много леко на джоба, да сменяш алуминиеви през 20 години, докато чугунените ще изкарат с лекота 60. Нищо че чугунените са двойно по-скъпи, пак са по изгодни. На мен не ми харесват, заради това, че с много обемисти. Панелните радиатори според мен са добър компромис.

Поздрави!

P.S. Малко по темата. Тук не е продавалник и се надявам скоро да не се превърне в такъв.
idealist - специалист
torbalan написа:
...

Колко повече вода има в чугунения глидер?
Обемът на чугунен глидер зависи от:
производител, година на производство, форма, числото "Н".
На първо четене се сещам за това.
plamen6703 - майстор
Чугунените към момента са почти за без пари, а някъде където контрола е занижен са напълно безплатни :wink:
Ползвам такива чугунени радиатори Н 600 от времето, когато бях млад и здрав в ръцете. Голям "кеф" е разглобяването и сглобяването да се извадят спукани ребра :-D Така съм събрал радиатори общо около 250 ребра и ги ползвам от около 25 години без проблеми...сигурно ще ми мине живота с тях без да се наложи да ги сменям :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Голяма тема стана за 15 глидера, дето никой няма интерес към тях :-D
il_iliev - напреднал
Ако имаш достъп до личните му съобщения щеше да разбереш, че лошо гадаеш :-D
Да, ама тука си разтягаме локумите и си показваме сивото вещество, което всъщност ми розовее.
Нема посочвам локумлиите,че ши ми са ядосат, а ясно е, че оня вече си ги е продал.
  • 1
  • 2

Тема "Чугунени радиатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: