Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Контролер TECH ST-480 zPID
Контролира зареждането с гориво и въздушния поток по температура на димните газове. Управлява четирипътен вентил по външна температура.
Някой има ли ръководството за този контролер на български?
Използва се в котлите Rakoczy Cortina, SAS Solid и Defro Sigma.
6osi6 - майстор
Форумът има функция с която мога да отговарям на себе си #-o
Регулаторът покрива функциите които има TECH - K1PR или TECH ST-580 zPID. Разликата е само в екрана и липсата на избор за "Фракция на горивото" и "Повишаване на температурата в бойлера за дезинфекция".
Управлява помпа на големия кръг , помпа на бойлер, помпа на малкия кръг и помпа за циркулация на инсталацията за топла вода.
Прикачен файл:
GHK354.png
Работи с GSM и интернет модул.
Работи със стаен термостат ТЕCH ST - 280.
При ST - 280 с достигане на разлика от минимум 0,1°С от зададената стайна температура, термостатът може да намали температурата на четирипътния вентил. Намаляването на температурата на вентила се задава предварително в "Промяна заданието на вентила" или "Zmiana zadanej zaworu".
LazarGanev - "Велик майстор"
Пелетната горелка на Бош Pelet Bren 2000 е с контролер от тази марка, само че модел ST 717. Не знам дали може да ти свърши някаква работа, но ей ТУК има инструкции на български за нея (на стр.10)
filmatoplo - майстор
За такова управление съм ви говорил още преди 10 години някой помнят :wink: ако го има на английски може да се преведе или поне да се намери на руски.
6osi6 - майстор
LazarGanev написа:
само че модел ST 717)
Това е много съкратено. Имам го на български за ST-580. Вътре има инсталаторско меню. В него се влиза с код 5162
https://nm50.abv.bg/email/dl?mid=150453 ... 1PRv.2.pdf
Тук се вижда как се влиза в проценти и обороти на вентилатора.
https://www.youtube.com/watch?v=3ubHhpYLd6k
6osi6 - майстор
LazarGanev написа:
модел ST 717
Управленито има опция за задаване на температура на вентила по температурна крива при монтиран сензор за външна температура.
При тези настройки вентила затваря напълно при достигане на стайна температура.
Има ли възможност да се настройва - "Поддържане на температура на централната инсталация при достигане на стайната температура"?
Тази температура е определен процент от зададената на котела, който се коригира в меню "вентил". Така поддържа по-ниска температура, като отваря и затваря циклично при постоянна работа на помпата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Мисля, че не разбирам точно въпроса, но според мен няма много опции, каквото и да е управлението. При достигане на стайната температура, четирипътния вентил трябва да спре потока към радиаторите и да насочи циркулацията само през котела, в следствие на което температурата на котела се повишава и той си намалява мощността и ако рябва - изключва. Друга опция не виждам
filmatoplo - майстор
На руски като чета дават че този контролер има няколко Не ,тоест не управлява няколко неща даже и помпи .
6osi6 - майстор
Сигурно го бъркаш с ST-280, това е стайния термостат. ST-480 управлява 4 помпи. Вентилът се настройва от инсталаторското меню с код 5162.
Прикачен файл:
MKD3.png
LazarGanev написа:
При достигане на стайната температура, четирипътния вентил трябва да спре потока към радиаторите и да насочи циркулацията само през котела
Горе, т. 6 при достигане на стайна температура клапанът притваря до 5% - препоръчителна стойност. Целта е водата в отоплителната инсталация да НЕ се охлажда под 25 градуса, за да не влиза охладена вода към котела под тази температура при пълно отваряне на вентила.
При други управления с достигане на стайната температура вентилът затваря напълно, но отваря циклично и поддържа постоянна температура на отоплителната инсталация над 30 градуса.

Тема "Контролер TECH ST-480 zPID?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: