• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Благодаря за отговора,а тази печка Минима ще захрани ли 30 глидера на H500 и 16 глидера на H600 + лира и бойлер 80литра.
Su-37 - специалист
С каква температура на водата е било топло с тези глидери?
Как мислиш да контролираш температурата в стаите с радиаторите - с нищо, с термостата на камината или с термоглави на всички без бойлера?
Киловатите на тази камина са по-реални от на прити. Гледайки какво дава производителя на камината и производителя на радиаторите имаме 10 000W срещу 8200W+80 l бойлер. Виждаме че мощността на камината леко превишава тази на консуматорите (бойлера ще черпи малко топлина и то не постоянно) и си казваме "ще може, без проблем".
Принципно трудно мога да кажа с каква температура съм затоплял защото няма как да е постоянна с дърва,но около 60 до 70 гр. Сега смятам да контролирам температурата с термоглави.От това което съм прочел е най- прецизно и води до икономий.Имам един въпрос,тази минима до колкото разбирам ще е почти на максималния капацитет коя ще е по икономична минимата или Викторията която е мисля 18kw.
Rado83 написа:
Принципно трудно мога да кажа с каква температура съм затоплял защото няма как да е постоянна с дърва,но около 60 до 70 гр. Сега смятам да контролирам температурата с термоглави.От това което съм прочел е най- прецизно и води до икономий.Имам един въпрос,тази минима до колкото разбирам ще е почти на максималния капацитет коя ще е по икономична минимата или Викторията която е мисля 18kw.
Радо бе, имаме задачка.
Бутилка Каменица трябва да дойде на мойта маса.
Един 50 кг. комар ще я донесе от магазина за 10 мин. , като ще е изразходвал калориите за 1 кебапче, да речем.
100 килограмовия комшия ще я донесе пак за 10 мин, но ще е изразходвал калории за кебапче и малко, но пък с охота ще прасне поне 5, та и бира ще иска. Горницата калории, дето не са участвали в работата при носене на бирата си е чист разход на лайна, ша знайш.
Купувай пустата Минима или кот ти ареса с подобна мощност и ша споминаш форума.
........аааа и още- тия 17 киловата на Притито са по малко от 12те на Минимата, която пък ще е на ''максималния си капацитет'' само няколко дни в годината, когато вънка е -20. Пролет и есен ще си пуфка доволно през куминя и ти ще си по доволен от презастрахованите с киловати.
Тогава пък ши са сещаш за мене и ши пийш едно за мое здраве.
filmatoplo - майстор
:-D тъй тъй с хумор по разбираеми нещата ,имах една учителка по математика даваше примери не в числа ами с кебапчета - затова я разбирах математиката :lol: сега за камината +100 тоест вземи малката :) .моята е същата - имам 32 глидетра х600 ,една лира ,и бойлер 80 .топлообменника на камината ми около 12 киловата но постоянно ми работи на 5 киловата ,гори ми точно 1 кило пелети на час .като времетраене работи по 15 часа в денонощието и гори точно 15 кг .със 2 тона карам зимата ,при тем може да изгори и по малко ,аз нямам изолация .
Благодаря за мненията колеги.
Rockeyto - помощник
Здравeйте. :) За къща общо 130 кв.м. на два етажа (по 65кв.м на етаж) с 8 см външна изолация, пвц дограма и с радиатори: 3 броя по 160/60см, 3 броя по 100/60см, 2 лири за баня и 2 бойлера по 80 литра, каква пелетна камина ми трябва, която ще е позиционирана във всекидневната на първия етаж? Конкретно колко Kw ми трябват и каква марка да е пелетната камина? Примерно между: Виктория, Прити, Грейко и Голдън Файър? И какъв разход на пелети би могла да дава за една зима, 22 градуса подържане ежедневно? Благодаря предварително =D> :)
Здравейт,нов съм във форума имам нова пелетна камина burnit comfort 25 kw.
При зададена температура от 65°
Тя дава грешка и достига 84°.
Каква е причината?
Благодаря предварително!
tosco - специалист
Я, да взема да си повдигна темичката с друга дилема ;)
Та, дилемата сега е апартамент в Княжево, почти във Витоша тристаен.
Апартамента е около 100кв.м. си изолация и ПВЦ дограма, тристаен.
Идеята е за 3 радиатора по стаите и лира в банята. Бойлер 100л.
Избора е между Екошпар 18КВ и Екошпар 25КВ.
Инсталатора е препоръчал Ауригата 25КВ, като по-икономична и по-за предпочитане.
Ще съм благодарен отново за всякакви мнения и предложения,
silent - майстор
На този инсталатор кат му гледа човек предложенията никаква вяра да му няма.....
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Избор на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: