• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nokoniko - специалист
pi6ligara написа:
Ако ичах такъв вариант щях да го направя с удоволствие,но уви нямам.На всички камини ли този отвор е от дясно?
Има отвори от дясно и от ляво.
pi6ligara - специалист
Извинявам се,но не разбрах?Има отвори в ляво и в дясно на тази камина или на другите камини,защото примерно ако бърнит е с ляв отвор не ме устройва с оглед на множеството проблеми писани за нея в форума.
kaptagona - специалист
защо пренебрегвате алфа плам комо.
nokoniko - специалист
pi6ligara написа:
Извинявам се,но не разбрах?Има отвори в ляво и в дясно на тази камина или на другите камини,защото примерно ако бърнит е с ляв отвор не ме устройва с оглед на множеството проблеми писани за нея в форума.
Еко спар има отвори отляво и отдясно и един отпред - зад пепелника.....общо 3 броя.
pi6ligara - специалист
Благодаря,важно беше да знам че няма значение за еко спар дали е ляво или дясно,а относно другите аз не съм на ясно и не пренебрегвам нищо,точно за това питам във форума!
Здравейте предстои ми покупка на пелетна камина с водна риза,до сега се отоплявах с прити 17kw. Отоплявам 3 стаи двете са по 13 кв. с по 15 глидера на H500 и една стая 20 кв. с 16 глидера на H600,имам и бойлер 80 л. в банята ще се слага и лира. Печката е на затворена тераса около 5,6 кв. Насочих се към Виктория но ми се струва големичка,да не ме вкара в преразход. Забравих да спомена,че живея в къща на втори етаж с пвц дограма и санирана предстои да сложа картон с вата на таваните.Моля за мнения и колко киловата печка ще ми върши работа.
Rado83 написа:
Здравейте предстои ми покупка на пелетна камина с водна риза,до сега се отоплявах с прити 17kw. Отоплявам 3 стаи двете са по 13 кв. с по 15 глидера на H500 и една стая 20 кв. с 16 глидера на H600,имам и бойлер 80 л. в банята ще се слага и лира. Печката е на затворена тераса около 5,6 кв. Насочих се към Виктория но ми се струва големичка,да не ме вкара в преразход. Забравих да спомена,че живея в къща на втори етаж с пвц дограма и санирана предстои да сложа картон с вата на таваните.Моля за мнения и колко киловата печка ще ми върши работа.
Отопляваш ок. 60 квадрата с изолация си......нещо към 6-8 киловата ти трябва.
Най малката за която съм чувал е с обща мощност 12, като 10 са на водната риза.
Мисля, че Минимата ще ти върши най добра работа.
Има ли някой с Виктория да каже как се държи има ли проблеми и какъв разход дава.
Su-37 - специалист
2х13 + 1х20 = 26 + 20 = 46 и 5,3 тераса ~51 плюс антре/коридор, баня... спираме се на 60 кв.м. Някой друг би написал "живея на втори етаж от къща 100 кв.м.".
Добре е камината, в случая минима 10+2, да влезе в някоя стая за да се улови топлината от нея. Възможно ли е топлото от терасата да се пусне навътре като се отвори вратата на терасата? Така радиаторът в тази стая ще има по-малка консумация на топлина от водната риза. Още по-добре е камината да се сложи в стаята.
Камината ще затопля по-бавно от твоето прити 17 kw, няма да излъчва толкова жега, така че ще трябва да компенсираш с по-ранно запалване. Примерно 45-50 минути по-рано.
Терасата е отворена и по този начин до сега се топлише и коридора.До сега трудно се стопляше с Притито постоянно трябва да има дежурен за зареждане.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Тема "Избор на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: