• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tosco - специалист
Здравейте, искам да помоля да ме ориентирате и помогнете в избора ми за пелетна камина.
Та проблемата ми е такава:
Искам да улесня родителите ми, които живеят в село близо до Дупница, с пелетна камина. С оглед по-малко хамалуване
и достигане до разумни температури за живот. В момента се отопляват с печка на дърва Прити с водна риза.
Та дилемата ми е, между Еко спар и Алфа плам. Леко бях залитнал към Златния пламък, но много еФтино май не на много еФтино.
Искам да им избера по възможност по-малко проблемна камина. А също така и сервиз, или инсталатор в района на Дупница, за евнтуални проблеми- да са подсигурени поне малко от към подръжка.
Ще съм благодарен за всякакви съвети и акъли. Ако се притеснявате за реклама, може и на ЛС.

Благодаря предварително и хубава вечер.
Последна промяна от tosco на чет апр 20, 2017 6:55 pm, променено общо 1 път.
nokoniko - специалист
От 20 дена съм със ЕКОСПАР АУРИГА и засега съм доволен, но все още е рано да давам съвети. Техникът, който идва да завери гаранцията каза, че с алфа плам имал чести проблеми с вентилатора, а от екоспар нямал оплаквания и рекламации. :partyman:
tosco - специалист
Аурига при мен ще голяма, орентирали са ми за около 15-18кв.
velinsl - специалист
В момента има доста евтини Бърнит комфорт 13. Два киловата не вярвам да са животоспасяващи.
Нова за 2250лв с безплатна доставка. Няма лошо писано в тях по темата им.
tosco - специалист
Бърнит няма да е, със сигурност. Преди няколко дни разговарях с един младеж, който е работил там.
Сподели, че всичко е китайско и в Шумен само я брандират за Бърнит. Сега, до колко е истина не мога да твърдя.
Ако ще е БГ Златния пламък по-ме грабва, но пък там много комерсиално подхождат към нещата.
Евтино като цена и после се започват с добавките... Та, поради тези няколко причини съм се насочил към Алфа плам, или Екоспар.
lampamp - напреднал
А на виктория Горна Оряховица, изглежда ми прилична и теглото им е солидно.
http://v05.bg/bg/product/i34/Виттория-В*.html
velinsl - специалист
tosco написа:
Бърнит няма да е, със сигурност. Преди няколко дни разговарях с един младеж, който е работил там.
Сподели, че всичко е китайско и в Шумен само я брандират за Бърнит.
То вече цялото автомобилостроене... а и май не само е на този принцип - произвежда в Китай, а в страната "производител" само се сглобява. Както решиш. Успех и дано направиш правилният избор!!!

При мен цената беше определящият фактор.
Иначе бих взел Алфа-плам. Сръбски са май, а и от естетическа точта ми се струва, че имат малко по-големи прозорци(което естествено е по-голям кеф като гледаш огъня). Имат вграден разширител, обезвъдушител, помпа дори имаха по-голям бункер от около 25кг., което автоматично означава по-рядко заредждане(поне това, което аз гледах), бяха и 180кг, на фона на "новата" ми "Бърнит" от 120, но 500лв в момента ме събарят. За това подминах с течащи лиги.
tosco - специалист
На мен основно ми е по-важно да е стабилна от към настройки. Както казах по-нагоре, камината е за
родителите ми и искам тяхната работа да е: зареждане, пускане, спиране и корекция в топлината.
Не са технически грамотни и са на възраст. Пък и в района на Дупница няма представителство и сервиз за бърза
реакция при евентуален проблем, Най-близо Благоевград, та за това и основно към тези 2 марки съм се ориентирал.
tosco - специалист
В полезрението ми влезе и Прити PLW13, някой нещо?
Впечатления от тази камина, или да не се занимавам с глупости?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Избор на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: