• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bibobore - специалист
Браво и това да се чува. :partyman:
filmatoplo - майстор
Супер ,моята камина изгоря вече едно кило пелети . :wink:
pi6ligara - специалист
Здравейте,ако мога да използвам темата за да не итварям нова.Искам да премина от дърва на пелети,системата ми се състои от 8 радиатора,1 лира и 1 бойлер 80 литра.Системата е от затворен тип,до сега съм със едно правено котле около 25 киловата,но тъй като живея в къща на 2 етажа,а първия ми етаж е приземен и нямам мазе котлето ми е в хола и става едно мазало.Поради тази причина съм се насочил към камина,искам да е с вграден бункер и горелка.Имам бюджет максимум 3000 лв. Ако можете да ми препоръчате някакви качествени камини за да не се лутам напразно ще съм ви благодарен,ако има значение от едно градче близо до Плевен съм.
filmatoplo - майстор
Каква е площта която ще се топли ,има ли изолация и пвц дограма ,какви са радиаторите ,марка ,бройка ,размер,мощност.
pi6ligara - специалист
Площа е около 100 квадрата,радиаторите са 8 на брой тип22 ламаринени,заедно със лирата и бойлера са 22.4 киловата,става въпрос за къща на 2 етажа без изолация от които първия е приземен и със пвц дограма на всякъде.Системата е с колектори и отделни тръби към всеки радиатор,от затворен тип е като разсирителния съд е в банята.
filmatoplo - майстор
Камина котел Екоспар Аурига В 25 .мощност на ризата 22 клв ,отдава още 3 клв ,предното голямо стъкло е заменено с плътна изолирана врата .
pi6ligara - специалист
Знаете ли кой и е дистрибутор в Плевен че не намерих в нета?
pi6ligara - специалист
ега гледах един клип в youtube как се почиства такава камина и там се развива един капак,който е от дясната страна на камината.При мен мястото за поставяне е строго определено и дясната страна ще е на 10см от стената и няма да мога да го развивам.Ако това не е проблем добре,но ако е ще трябва да се търси друг модел камина.
grants - специалист
Колега от личен опит ти казвам да смениш мястото, където си замислил сега да е на 10см от стената. Моята е на 1 педя и изпитвам доста затруднения с чистенето на десния ревизионен отвор. Моята е и друг модел камина, но щом са отстрани помисли да осигуриш поне 20см. За свалянето на капака сигурно няма да е проблем, но като почнеш да чистиш с прахусмукачката идва зора.

Поздрави !
pi6ligara - специалист
Ако ичах такъв вариант щях да го направя с удоволствие,но уви нямам.На всички камини ли този отвор е от дясно?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Избор на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: