Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maxaffey - напреднал
Става въпрос че искам да си сложа тип "подово" отопление на стъпалата пред къщата, защото зимата от снега замръзват и стават хлъзгави.

Та някой правил ли е такова нещо.

Според мен трябва да е на ток и да се поставят кабели за загряване, но само гадая дали е така. Следват и въпросите - какъв кабел, слага ли се някакъв управляващ блок или директно в контакта цяла зима, какви замазки се слагат под и над кабелите, изолация отдолу да слагам ли?


Моля ако някой е правил подобно нещо да даде малко повече инфо и фирми за доставка на кабелите и системите може да са полезни също.

Мерси предварително
chapara - майстор
Малко в страни от темата, но не можеш ли да отстраниш първопричината за заснежаването и обледяването. Моето стълбище на вилата е изцяло под стрехата и сняг никога няма.
Вичи - специалист
Аз се пробвах, но безрезултатно. Сложих обикновен български кабел за подово - на Технокабел 1500 -1600 W, 70 - 80 m., струваше 25 лв. Понеже е важно да няма въздух, защото изгаря, изчегъртах серпентина преди да стегне бетона, наредих го и шпакловах плътно с теракол. После лепило, гранитогрес на площадката и гранитни 2 см. стъпала. Като падна снегът за 2-3 часа изобщо не се усети, че нещо топли отдолу и се отказах, няма да топля атмосферата цяло денонощие я. Идеята беше не да топи снега до сухо, а само да размрази и да го изчистя по-лесно. Замерих кабела - не беше прекъснат.
Един познат сложи датски Devi за външен монтаж на рампата за подземния си гаража. Подобна дължина и мощност и вършеше работа. Признавам, мислех за такъв, но ме отказа цената - над 400 лв.
filmatoplo - майстор
Devi само или каквото и да е скандинавско.
KingLin - майстор
Още един глас за DEVI. Имат контролери и датчици всякакви, като например такъв който следи дали подгряваната площ има заледяване/заскрежаване. Ако няма дори и да е -10 градуса не включва подгрева. Обаче цената е резултат от качеството :)
filmatoplo - майстор
Поразията която би се случила ако нямаш подгряване на оязвими места ще е по скъпа от поставянето на Деви като превенция .

Тема "Външно отопление и размразяване на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: