Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Sasch - помощник
Колеги някой от вас случайно да си е закупувал газов котел от Румъния? Питам защото забелязах една странна тенденция котелът който съм си харесал Bosch Condens 2500W WBC 28-1 DCE23 в братска Румъния струва изразено в лева 1350 с 5 години гаранция, а в България въпросното съоръжение струва скромните 2650лв. Няма да питам това нормално ли е защото живеен в държавата на абсурдите все пак. И се чудя дали да не скокна до там на Шопинг терапия за газов котел :) вие на какво мнение сте?
ESPACE - майстор
Щом те влече, купи си. Тук трябва да намериш някой, който да ти го пусне в експлоатация, а по отношение на гаранцията нямам представа как ще я ползваш.
LazarGanev - "Велик майстор"
ESPACE написа:
а по отношение на гаранцията нямам представа как ще я ползваш.
Никак
Sasch - помощник
За гаранцията е ясно, че няма да се ползва, но при тази разлика в цената не съм на 100% сигурен, че е необходимо. Управлението на Bosch CT100 също е с фрапантна разлика в цените тук е около 600лв в румъния 350лв :) потърсих из нета и цени в полша и там е като в румъния само тук вносителите ни цакат здраво и си купуват кайени на наш гръб !
Ако тия цени са верни, ко са чудиш?!
Светът се променя, думата вече не е което беше, а гаранцията стана Франция.
Ще платиш на някого да го пусне в експлоатация, ще почетеш.......
Успех!
energo - специалист
Sasch написа:
Колеги някой от вас случайно да си е закупувал газов котел от Румъния? Питам защото забелязах една странна тенденция котелът който съм си харесал Bosch Condens 2500W WBC 28-1 DCE23 в братска Румъния струва изразено в лева 1350 с 5 години гаранция, а в България въпросното съоръжение струва скромните 2650лв. Няма да питам това нормално ли е защото живеен в държавата на абсурдите все пак. И се чудя дали да не скокна до там на Шопинг терапия за газов котел :) вие на какво мнение сте?

Може ли линк да погледна и аз колега? =D>
LazarGanev - "Велик майстор"
Трифон П.Трифонов написа:
Ще платиш на някого да го пусне в експлоатация, ще почетеш.......
А кой ще е този "някой"? Знаеш ли процедурата по пуск в експлоатация на газов котел? Това е поднадзорно съоръжение - документации, протоколи, декларации, отговорности - и от какъв интерес? После сервиз, резервни части? Ама това не е кола да я оставиш на паркинга и да ползваш градския транспорт. Котелът трябва да се оправи на деня или на следващия. Ама не е пелетен котел да го ръчкаш сам. А бе приключение си е. Освен това цена в Бг е 2540лв, но в ключва комин и стаен термостат, като ги махнеш остава 2100лв - т.е. разликата се стопява на 750лв, но без узаконяване, пуск, настройки и гаранция. И без никакви ангажименти от никоя фирма за сервиз, дори и извънгаранционен. :?
Ясно. Тези 750 пари ми заприличват на такса спокойствие, ама явно тоя е начина и такос е то,ко да са прай.
ESPACE - майстор
LazarGanev написа:
А кой ще е този "някой"?
Ти пък! Срещу съответното заплащане и ти ще му го пуснеш дори. :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Ама разбира се, че като си купиш нещо ново и готино трябва да му се радваш и да се кефиш, да си сигурен, че имаш гръб, а не да му трепериш дали и кога ще се развали и какво ще правиш тогава
ESPACE написа:
LazarGanev написа:
А кой ще е този "някой"?
Ти пък! Срещу съответното заплащане и ти ще му го пуснеш дори. :)
Е да де, ама колко е това "съответно заплащане"? Да не се окаже, че ще даде повече пари, но няма да има гаранция и сервиз?

Тема "Газов Котел от Румъния" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: