Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср дек 04, 2019 5:37 pmjiwano написа:
... Ма с таа врата Грейко направо ми изби зъбите.
Дори и с новия Дизайн, бих залитнал с една Минима, заради малката мощност
След като направиха Грейко 10, вече нямам дилеми.
Вече писах май- главното предимство е разбираемия контролер и никакви тайни около настройването.
tsvetanm - помощник
ср дек 04, 2019 1:05 amАнтон С. написа:
Тези настройки би трябвало да ти помогнат. Промени разпалването и разгарянето - Етап2 -300, Етап3 - 180, без доп.гориво 100, нарастване мощност Р1 - 10 и Р2 - 180. А да, и най-важното - зареждане 80.
Миналата седмица промених разпознаване на огън на 5 градуса. В настройките за запалване оставих зареждането 70 секунди. За етапите зададох 20/300/150 сек. и --/36/40 вент. При разгарянето нарастването на мощност ми е P1 - 10 сек, Р2 - 90 сек.

Засега пали добре, още от първия път.
filmatoplo - майстор
Ако даде грешка отворена врата без да е отворена вратата -от какво ще е туй :? пресостата ли се евава ,може ли да е от по голяма тяга в комина ,или някакво задръстване .
brassSob - специалист
пет дек 06, 2019 8:46 amfilmatoplo написа:
Ако даде грешка отворена врата без да е отворена вратата -от какво ще е туй :? пресостата ли се евава ,може ли да е от по голяма тяга в комина ,или някакво задръстване .
Здравей, или има някъде задръстване по комина или е диференциалния пресостат. Миналата седмица три такиви случая имах /чистили комините, но долу на тройника не.../.
filmatoplo - майстор
За задръстване по димоотвода и комина ще проверя ,какво се случва с пресостатите ,как е било при теб ,какво се прави ,подменяш ли ги ,или нещо се чисти.Не ми се е случвало до сега ,колега помагай ,че да караме празника спокойни .Честит имен ден на именниците.
brassSob - специалист
пет дек 06, 2019 9:10 amfilmatoplo написа:
За задръстване по димоотвода и комина ще проверя ,какво се случва с пресостатите ,как е било при теб ,какво се прави ,подменяш ли ги ,или нещо се чисти.Не ми се е случвало до сега ,колега помагай ,че да караме празника спокойни .Честит имен ден на именниците.
Ами сменяме пресостата с нов,
speka_rs - майстор
пет дек 06, 2019 9:10 amfilmatoplo написа:
Честит имен ден на именниците.
Мерси Филме жив и здрав и ти, че и ти разни риби показваш !!!
filmatoplo - майстор
:) За сега натиснах стрелка- Ляво -и камината си стартира ,бали мааму ко е било .Явно пресостата работи ,ами ще се почисти камината че тя от пуск до сега 300 кг не е чистена през горния капак ,само с пружините и обиране от капачетата ,отзад има гофра ф-80 около 50 санта и в комина ,гофрето не е чистено до сега.Я да се поразкарам до центъра -че там раздават печена и пържена риба и се лее вино :partyman: .
pi6ligara - специалист
Извинявам се за глупавия въпрос, аз имам 3 метра кюнци (димоходни тръби) на бижуто, 1,5м хоризонтални и 1,5м вертикални, трябва ли да се чистят на някакъв период или чак като приключи сезона? На дървата ги чистех на 2 седмици, но на пелетите как трябва не ми е ясно.
filmatoplo - майстор
На 200-300-500 кг изгорени пелети ги погледни да имаш някаква насока дали се пълни кюнеца с пепел.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: