Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет яну 24, 2020 10:12 amLazarGanev написа:
От тези обяснения нищо не може да се разбере. Само разбрах, че като се покчат градОсите, камината се Огася, което си е напълно нормално. Трябва да се види на място помпата защо спира - задръстена ли е, има ли филтър. Ако помпата е дефектирала ( в което не вярвам) трябва да се почисти или смени. Това е работа за сервиза, но ако не го прави постоянно и не го направи пред тях е кофти, но поне да я почистят и проверят. Може да видят нещо, което ти не виждаш.
Почистил съм филтъра и него прави постоянно както казах за един месец пети път го на прави а гори постоянно.
pi6ligara - специалист
Тази сутрин се събудих и нещо ми се стори студено, отивам при камината а тя с грешка загаснал огън, обадих се на сервиза в 8 сутринта и в 14 часа камината беше вече ремонтирана.Скъсана ос на редуктора към шнека и скъсано ухо на единия болт, с който се захваща шнека към редуктора, заменени с нов мотор и редуктор. Поздравления за сервиза на Грейко в Плевен, супер бързо и коректно! =D> =D> =D>
Последна промяна от pi6ligara на пет яну 24, 2020 10:45 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Браво, така трябва!
Kalfa10 - специалист
пет яну 24, 2020 4:44 pmpi6ligara написа:
Тази сутрин се събудих и нещо ми се стори студено, отивам при камината а тя с грешка загаснал огън, обадих се на сервиза в 8 сутринта и в 14 часа камината беше вече ремонтирана.Скъсана ос на редуктора към шнека и скъсано ухо на единия болт, с който се захваща шнека към редуктора, заменени с нов мотор и редуктор. Поздравления за сервиза на Грейко в Плевен, супер бързо и коректно! =D> =D> =D>
Какво казаха?Как се е претоварил, много твърди пелети, нещо друго...?
pi6ligara - специалист
Нищо, просто го смени човека, не знам как се е скъсало това, сигурно е поне 8мм дебело и беше все едно си го отрязал с нож, право и равно. До сега не е имало нито някакви звуци от шнека, нито грешки на камината или нещо подобно,а камината още няма 2 тона пелети! Нямам идея защо е станало, но е добре че сервиза отреагира толкова бързо и човека беше подготвен с части на място, евала както се казва на чист български! :-D
burner - специалист
При внимателен оглед на среза на вала, ако бъдат забелязани тъмен и светъл участък, това означава, че повредата е вследствие на умора на материала. Има го при машинните елементи, но в случая е станало много бързо. Причини много - лош материал, недобро изчисляване на размери и натоварвания, допустима случайност и т.н.
Поздравления за бързата реакция на сервиза.
martolk - специалист
Проблемът е от недобре затегнати винтове (качествен контрол). Имал е части на склад, защото не е първият (идентичен) случай. Инсталаторите тук знаят, за какво става дума, но не разбирам, защо мълчат. Моята съм намислил да я проверя, след сезона, дали има нещо хлабаво.
Kalfa10 - специалист
Еми да, явно ОТК-то им куца и трябва да обърнат внимание, моята правеше парчета с датчика за обратно горене и изключваше, като я отворих едната връзка към датчика беше хлабава и това беше причината, но прегледах и другите елементи и така..., то моторчето е стотина лева, английско но не знам дали ще са сполучливи!
Mcl - специалист
Здравейте всички съфорумци. Имам едно малко питане ,тъй като ми предстои другата седмица да ми монтират едно бижу 16kw. Става въпрос за втори етаж от къща изолирана с пвц дограма , кубатурата на етажа е 215 към нея трябва да се прибави и бойлер 150 литров. Въпросът ми е дали няма да е голяма за тази цел или е нормална. Така ми препоръча инсталатора разбира се. И какъв разход да очаквам от нея ,която ще работи по цял ден и нощ заради двете малки деца. Благодаря Ви предварително за отговорите.
speka_rs - майстор
пет яну 31, 2020 9:51 amMcl написа:
Здравейте всички съфорумци. Имам едно малко питане ,тъй като ми предстои другата седмица да ми монтират едно бижу 16kw. Става въпрос за втори етаж от къща изолирана с пвц дограма , кубатурата на етажа е 215 към нея трябва да се прибави и бойлер 150 литров. Въпросът ми е дали няма да е голяма за тази цел или е нормална. Така ми препоръча инсталатора разбира се. И какъв разход да очаквам от нея ,която ще работи по цял ден и нощ заради двете малки деца. Благодаря Ви предварително за отговорите.
Голяма ще бъде, ама каква ти е алтернативата, ако инсталатора ти няма налична 10ка ?
А за разхода ще има между 1.5 и 4.5 т на сезон. Ама колко да си купиш хабер си нямам.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: