Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ndp007 - специалист
чет фев 11, 2021 8:21 pmfilmatoplo написа:
Разликата не се ли компенсира с Настройка.
Абе аз тъй я компенсирах ама като се разрових из нета и си има едни диаграми дето като ги гледам и си мисля че всяко едно pt100 трябва да е едно към едно. Имаше плюс минус но не беше 5 градуса
Ndp007 - специалист
И ся кво за 7 часа почивка ми е спестила кило и половина

Прикачен файл

Screenshot_2021-02-16-22-14-42-650_com.naturela.smarthome.jpg

Прикачен файл

Screenshot_2021-02-16-22-16-22-496_com.naturela.smarthome.jpg

Прикачен файл

Screenshot_2021-02-16-22-17-04-189_com.naturela.smarthome.jpg
slaviyakov - специалист
Аз за това не я гася изобщо
nikiww - помощник
Здравейте, трети сезон и проблем. Пускам камината, пали, загрява и помпата не тръгва, и спира, защото прегрява. Вчера вечерта така направи и аз включих през менюто помпата, не тръгваше, превключих я на 3 - та степен и тръгна, на 2- ра не искаше не знам защо. Оставих я така и си работицяла нощ. Днес жената я пуснала и същата работа, загрява без помпата. Опитах се да я включа ръчно, но не става, само леко жужи но не тръгва. Развъртях ротора, върти се много леко. Замерих на изхода на платката, в изключено положение 0,като дам отметката дава 230 в. но само леко жужи, бръмчи. Превключвам на 1, 2 или 3 но не става, не тръгва. Идеи някакви къде да търся проблема? Помпата ли е? Ако я дам накъсо с отделен кабел трябва да върти? :? :? :?
tmitko - напреднал
пон фев 08, 2021 8:58 pmMcl написа:
пон фев 08, 2021 8:51 pmLazarGanev написа:
Да, с фотодатчик е най-добре разпознаването на пламъка, но при камините е неприложимо. С новия софтуер сме нямали проблеми - той отчита само димните газове и не се интересува от температурата на водната риза
От кога е новия софтуер и има ли начин сам да си го инсталирам. Може и на лс.
А как точно става разпознаването на огъня със версията мереща разлика в температурата само на димните газове. Сравнява градусите при старта на процеса запалване и достигане на зададена разлика в градусите от потребителя ....или по друг начин.
Mcl - специалист
Да сравнява градусите при стартиране, и като вдигне с 5° влиза в разгаряне. Доста по-добре е от предишните версии.
tmitko - напреднал
съб фев 20, 2021 7:36 amMcl написа:
Да сравнява градусите при стартиране, и като вдигне с 5° влиза в разгаряне. Доста по-добре е от предишните версии.
Чудесно...браво на Грейко. При мен е голям зор докато стигна тези 5 градуса спрямо водната риза. Като я изгася за почистване и димните падат на 15-18 градуса, а водата 56-58 град. и пада едно догонване ...леле мале.
filmatoplo - майстор
Мисля,че контролера следи при запалване температурата на газовете ,ако при запалване са 20 гр ,станат ли 25 регистрира огън и минава в разгаряне.
brassSob - специалист
Виждам, че повечето го карате на 5 градуса.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: